Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Údržba bytu

Každodenním používáním se vybavení bytu snadno opotřebuje nebo poškodí. Správným používáním věcí a pravidelnou údržbou však můžeme mnoha defektům předcházet. Důležitá je především prevence. Nábytek Aldo nechce nábytek " jen prodávat ", ale i dál o nábytek pečovat. Proto na základě letitých zkušeností můžete také dát některá doporučení, dobře míněné rady, jak se o nábytek starat.

 

Dřevo

 

 

Žádnému druhu dřeva neprospívá velké sucho ani přímé slunce. Škrábance a rýhy na dřevěném nábytku lze zatmelit pak přeleštit včelím voskem. Mastné skvrny od tuku odstraníte pomocí octa, promáčknutou dýhu nechte pod vlhkým savým papírem nabobtnat a přežehlete žehličkou, papír přilepený na povrchu nábytku navlhčete olejíčkem a po chvíli odtrhněte. Má-li  stůl rozviklané nohy, vyřežte kousek korku a přilepte na spodek kratší nohy.

 

Sklo

Sklo zdobí nejlépe, když září. Oslnivý lesk sklu dodáte, když ho po umytí opláchnete ve vodě s kousky citrónové kůry. Broušené sklo a jemný křišťál nedávejte do myčky na nádobí, silné přípravky mohou sklo časem naleptat a vytvořit na něm neodstranitelné bílé skvrny. Pokud se z okraje sklenky odštípne malý kousek skla, zkuste postižené místo vyhladit jemným brusným papírem. vytvoříte-li plynulý přechod, defekt nebude skoro vidět a nehrozí ani nebezpečí poranění.

 

Kovy

 

Kovový psací stůl Destino přináší na Nábytek Aldo německý výrobce

 

Nerezová ocel je na vrcholu popularity a nechybí snad v žádné domácnosti. Kromě občasného přeleštění, bohužel je na ní vidět každý otisk prstu, nevyžaduje speciální péči. Čištěte ji  raději neabrizivními prostředky, aby nedošlo k poškrábaní, a případně přeleštěte karnaubským voskem. Máte-li doma tvrdou vodu, nenechávejte ji  na nerezu uschnout, vytváří totiž nehezké skvrny.

 

Kůže

Kožený nábytek  vystavený přímému slunci či blízskosti tepelného zdroje se může vysušit a popraskat. Prasklinám na povrchu kůže lze předejít, pokud ji budete alespoň dvakrát ročně konzervovat speciálním prostředkem na kůži, který jí vrátí požadovanou pružnost.

 

A na závěr...

Nakonec jsem vybrala několik zajímavých lidových receptů. Necháváte-li chladničku delší dobu vypnutou, dejte dovnitř nádobu se stelivem pro kočky - to pohltí veškerý pach. Ve dřevěné chlebovce se nebude tvořit plíseň, pokud ji vytřete octem a necháte otevřenou vyschnout. Mějte po  ruce citron, pomůže Vám odstranit skvrny od ovoce, oživit vzhled měděného nádobí i zbavit kuchyňské prkénko pachu po rybách nebo česneku.