Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Obývací stěny jako stavebnice

Dávno již naštěstí minuly doby, kdy do obývacího pokoje jsme si mohli pořídit pouze obývací stěnu v jedné linii, jako jeden díl. Často jsme tak vybírali obývací stěnu ne podle toho, která se nám líbí, ale jednoduše podle toho, aby jsme obývací stěnu umístili do interiéru pokoje, tedy jediným faktorem pro výběr byl často rozměr. Dnešní doba nabízí zcela jiné možnosti a především flexibilní výběr jak obývacích stěn, tak samostatných dílů nábytku k volnému rozmístění po obývacím pokoji, nebo k sestavení obývací stěny. A o takových systémech, říká se jim "modulové", si dnes něco povíme.

 

   

 

 

Jak správně sestavit obývací pokoj

Nabídka modulových systému k sestavení obývacích stěn, nebo k rozmístění samostatných dílů nábytku do obývacího pokoje je na nábytku Aldo velmi široká a rozmanitá. Představuje kvalitní modulové systémy, které mají spousty možností a jsou vhodné díky flexibilnímu výběru do obývacích pokojů nejrůznějších rozměrů. Každý modulový systém nabízí samostatné díly z kterých si můžete sestavit obývací stěnu, nebo si můžete vybrat díly tak, že vůbec nemusí být k sobě spojeny. Druhá varianta pomalu převažuje nad první, kdy klasické obývací stěny začínají být na ústupu. Při zařizování obývacího pokoje mějte na paměti několik zásadních pravidel pro to, aby Vám poskytl pohodlí, účelnost a sloužil Vašim aktivitám tak, jak od něj očekáváte.

Výběr samostatných dílů nábytku by měl být ovlivněn také vašima vlastníma představa, nenechte se strhnout tím, co je zrovna trendy. V obývacím pokoji budete vy a jen vy a měl by být zařízen dle vašeho charakteru tak, aby vám v něm bylo příjemně. Dnešní doba předurčuje jako moderní bydlení jednoduché až strohé linie, ale pokud vám tento styl nic neříká, raději od něho upusťte a dejte přednost klasickému, přírodnímu nábytku z masivu, bez skla a kovu. Stejný výběr na základě pocitů by měl platit i pro výběr sedací soupravy do vašeho obývacích pokoje. Jedno pravidlo však platí pro každý obývací pokoj, ať už zcela moderní, nebo stylový, klasický. Méně nábytku znamená více. Každý pokoj by měl disponovat dostatkem průchozího místa, měl by být vzdušný a mělo by v něm zbýt alespoň trochu místa pro umístění pokojových květin. Vyvarujte se nábytku, který působí těžce, jako například bytové doplňky v podobě těžkých závěsů, bezpočet polštářů, přikrývek a pozor na lapače prachu. Dekorace jsou příjemné a mohou navýšit celkový efekt interiéru, ale i pro ně platí pravidlo zlaté střední cesty.

 

    

 

 

Obývací pokoj pro rodiny s dětmi

Tam, kde jsou v domácnosti ještě děti a navíc malé, měli bychom při zařízování obýbacího pokoje tento fakt zohlednit. Při zařizování obývacího pokoje musíme počítat s tím, že by měl sloužit spravedlivě všem členům v domácnosti, tedy i dětem. Každý by měl mít v obývacím pokoji to své. Obývací pokoj i pro malé děti, by měl počítat s tím, že děti jsou živé. Vyvarujte se tedy při jeho zařízování konferenčním stolkům s příliš ostrými hranami a stolky, jejichž deska je ze skla raději úplně zavrhněte. Dobře zvažte rovněž pořízení televizního stolku, který by neměl být na kolečkách, ale raději pevný, stabilní. Pokud máte malé děti, je dobré, aby televizní stolek nabízel úložný prostor, který lze zamknout. Poškozené ovládače a poškrábané dvd nejsou ničím vyjímečným, známe to všichni. Jestliže pořizujete sedací soupravu, která není z eko kůže, ale je čalounění, je dobré, než děti odrostou, na sedačku pořídit lehký přehoz, který v případě potřeby jednoduše vyperete v pračce. Rovněž dávejte pozor na volně položené dekorační koberečky, vždy je lépe je opatřit ze spodní strany gumovými, protiskluzovými podložkami. Pokud je Váš obývací pokoj bezpečný a pamatujete i na své děti, budete v něm vždy relaxovat u společně strávených rodinných chvílích.

 

 

Obývací pokoje na Aldo nábytku

Nábytek Aldo nabízí modulové systémy tak, aby si každý mohl velice jednoduše vybrat. Pokud se vám například daný systém, obývací stěna líbí a chcete si ji sestavit jinak, stačí na Aldu přejít do nabídky samostatných dílů. U každého modulového systému do obývacího pokoje nabízíme vždy možnosti nejrůznějších sestavení.  Samostatné díly samozřejmě neslouží pouze k sestavování obývacích stěn, ale jsou rovněž určeny k volnému rozmístění v interiéru pokoje. Modulové systémy na Aldo nábytku mají ještě jednu výhodu, jsou cenově velmi dostupné.