Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Nábytek a odstíny - jak vybrat

Vybrat nábytek je věda. Především v posledních letech, kdy je nabídka možná větší, než poptávka. Své mají v oblasti nábytku už také co říct internetové prodejny a nejrůznější stránky, kdy si pomocí internetu a speciálně určených programů, můžete dopředu sestavit vlastní interiér tak, aby jste věděli, jak bude vypadat s vybranými díly nábytku. To je snad největší výhoda internetových shopů oproti kamenným prodejnám. V dnešním článku, se však v oblasti nábytku chceme věnovat barvám, odborně řečeno dezénům nábytku. Na našem portále nábytek Aldo nejlépe zhodnotíte, který odstín je pro vás vhodný třeba i pomocí našich videí. Ale také naše fotografie odpovídají reálnému odstínu, který vám doručíme.

 

Patrová postel B shade    Herní počítačový stůl Fosk

Nábytek v přírodních, tmavých odstínech

Stále patří k velmi oblíbeným a to do všech interiérů nábytek v přírodních odstínech. Ale i zde, pro samotné imitace přírodních odstínů přinášejí výrobci stále nové trendy. Společným jmenovatelem  je pak imitace v odstínu opravdu k nerozeznání od pravého dřeva. Díky novým technologiím výroby a úprav nábytku však vznikají také zcela nové odstíny. Jako například na naší ilustrační fotografii několika segmentů v sestavě z kolekce Malt, francouzského výrobce.

 

Patrová postel Heavy    Komoda Ness white

 

Nábytek v přírodních, světlých odstínech

Do  této skupiny můžeme zařadit dezény jakými jsou bříza, světlý buk, dub mléčný, olše a další ze světlých dřevin. Všeobecně se tyto odstíny doporučují do malých prostorů, kde chceme právě docílit optického zvětšení místnosti. Všeobecně platí, že světlý nábytek je méně náročný na údržbu, jelikož prach není tak vidět, ale samozřejmě se usazuje. Na tmavých odstínech je opravdu vše více vidět. Světlý nábytek v přírodních odstínech působí také velmi příjemně jako vybavení ložnice, je přeci jenom méně agresivní.

 

Dětská postel Erwan     Nábytek do kanceláře Rox

 

Nábytek v pastelových odstínech

Kategorie především dětského nábytku. Zde patří odstíny pastelové, jako zelenkavá, pomerančová, růžová, červená, modrá a další, nejčastěji s bílou či světlými přírodními odstíny. Dezény pro dětský nábytek by měly být přeci jen více uvolněnější a můžeme si dovolit v dětském pokoji také více experimentovat. Barvy se různě kombinují, v pokoji nepřevládá na nábytku pouze jeden odstín. Výběr barev je velmi důležitý, jelikož vašemu interiéru mohou neskutečně přidat, ale také ubrat.

 

Patrová postel B s modrými prvky   Patrová postel B fuchsia

 

V příštím z našich článků se budeme věnovat dalším povrchovým úpravám nábytku a to odstínu bílé, kdy nábytek pouze v bílém provedení se stává opět velmi trendy a speciálním povrchovým úpravám nábytku, jakými jsou voskování, moření, přírodní materiály jako jsou ratan, vodní hiacynt apod.