Showroom info

Navštivte náš nově otevřený showroom v Brně a prohlédněte si naše produkty.

Zákaznická podpora: +420 724 777 014 (Po-Pá 8:00 - 17:00)
0
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak správně vybrat šatní skříň, aby byl dostatek místa?

Chystáte se pořídit šatní skříň? Nevíte si rady s jejím správným výběrem? Dnešní povídání bude o tom, jak správně vybrat šatní skříň, aby jste nejen vy, ale i váš partner byli spokojeni. Ano, dnešní článek bude o výběru šatní skříně pro dvě osoby, jejíž umístění bývá nejčastěji v interiéru ložnice. Nabídka šatních skříní je opravdu různorodá a dělíme je v podstatě do dvou kategorií. šatní skříně s klasickým otevíráním dveří, křídel, nebo šatní skříně s posuvnými křídly. Takže jsou skříně s dvojím způsobem přístupu do vnitřního prostoru. Dále pak dělíme šatní skříně dle počtu křídel, od dvoudveřových až po třeba pětidvéřové. Dle rozměrů šatní skříně. dělení může být také dle toho, zda se jedná o skříň se zrcadlem, nebo bez, ale je zde celá řada dalších rozdílů mezi nimi a proto je výběr tak složitý.

 

Zásadní chyba při nákupu skříně je, když vybíráme jen podle vnějšího designu

A přitom členění a rozdělení úložného prostoru šatní skříně je v podstatě důležitější, než samotný design. I když je určitě správně, když se vám šatní skříň také líbí. Ale díky tomu, že řada z vás vlastně opomene se zajímat, jak skříň vypadá zevnitř, po jejím sestavení a ukládání věcí do ní, jsme mnohdy nemile zklamáni. Každý dobrý prodejce nábytku na internetu musí dávat k dispozici, nejlépe pomocí ilustrační fotografie k dispozici, jaké je dělení vnitřního prostoru skříně. Na prodejně, kde šatní skříň můžete fyzicky vidět je věc daleko snazší, jelikož stačí jednoduše skříň na místě otevřít.

 

  

 

Rozdílnost v úložných prostorech šatních skříní je opravdu velká a vůbec není jedno, kolik má skříň polic, kde jsou umístěné šatní tyče a podobně. Nabídka je jak jsme zmínili velká a tak ideální je již předem vědět, co od skříně očekáváte. také můžete třeba v ložnici ze staré skříně vyskládat vše na manželskou postel a zamyslet se, které oblečení chcete mít na policích, které zavěšené na tyči. Dle toho máte plán, zda hledáte šatní skříň kde bude více spíše polic, nebo šatních tyčí. A také je často součástí vnitřního uspořádání sada šuplíků či více šuplíků.

 

                                                                           

 

Šatní skříň se skleněnou výplní, trend letošní sezóny

Novým trendem v designu šatních skříní je prosklené průčelí, které je často ještě s vnitřního prostoru osvětleno led diodami. Musíme podotknout, že taková šatní skříň vypadá v přítmí ložnice opravdu úchvatně. Velkou nevýhodou je, že ve skříní je třeba neustále udržovat 100 % pořádek, nebo do proskleného prostoru vystavovat spíše jen pánské košile, které vypadají v takové skříni nejlépe.

Vše má vždy svá pro a proti a v mnoha případech je nutné jít při výběru nábytku cestou kompromisů. Naštěstí v dnešní době a s tak širokou nabídkou bytového designu jsou kompromisy mezi vkusem a praktickým využitím nábytku tok od roku menší. šatní skříně se samozřejmě kromě interiéru ložnice pořizují také do dalších místností a nejčastěji pak předsíně, kde často volíme skříně obdobné designem těm, které jsou součástí ložnice. Ale jsou zde ještě šatní skříně do dětského pokoje ve většině kolekcí ve dvoudveřovém, nebo i třídveřovém provedení. A poslední místností, kde se skříň často pořizuje je domácí pracovna, ale takové skříně do kanceláře jsou vesměs jen s policemi a v menších rozměrech, můžeme a často je nazýváme také "pořadače". Skříně a šatní skříně zkrátka najdou uplatnění vždy a všude. Stačí si tedy jen správně vybrat.