Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Vybíráme dětský pokoj pro miminko

Narození miminka je velkou událostí, narození prvního potomka pak pro pár velkou životní změnou. Po narození miminka už nikdy nebude nic jako dřív, stáváte se rodinou, přibydou vám povinnosti a zcela určitě se změní priority. Většina z vás před narozením miminka chce mít vše připravené. Je několik možností, jakým způsobem přistupovat k vybavení pokoje pro miminko či zda pokoj vůbec zařizovat. Někteří z rodičů se rozhodnou pro zařízení celého dětského pokoje, někteří z rodičů pořídí pouze dětskou postýlku a ostatní nechají až na dobu, kdy bude dítě větší. A zařídí už klasický dětský pokoj pro předškoláka. Způsobů jak přistupovat k výběru dětského nábytku pro miminko je opravdu celá řada. A ještě je velký rozdíl, zda už jedno dítě máte a tak se bude miminko dělit o prostor v pokoji se starším sourozencem. nebo očekáváte první přírůstek do rodiny, pak je vše zase jinak. Jak zařídit dětský pokoj pro miminko jako jedináčka, nebo pořídit jen dětskou postýlku a vybavení pokoje odložit na později, či jak zařídit pokoj miminku a staršímu sourozenci, o tom všem si dnes budeme povídat.

 

 

Jen dětskou postýlku pro miminko?

Pokud máte v plánu se do budoucna či v blízké době stěhovat, pak je lépe pořídit jen dětskou postýlku a vybavení pokoje jako celku nechat až na nové bydliště. Pokud už jedno dítě máte a čekáte další přírůstek do rodiny, pak je lépe také pořídit jen dětskou postýlku, kterou umístíte do ložnice. Starší z dětí by se v prvním roce života svého nového sourozence moc nevyspalo. Také by jste starší z dětí častým odbíháním, krmením či přebalování v průběhu noci rušili. Je lépe opravdu mít miminko u sebe v ložnici, aby vaše druhé dítě mělo v průběhu noci klid. Až miminko povyroste a spí už téměř celou noc, můžete začít řešit dětský pokoj pro dvě děti. Buďto stávající pokoj přizpůsobíte oběma dětem, nebo zařídíte zela nový.

 

Pokud se tedy rozhodnete pro pořízení "pouze" dětské postýlky, pak jsou velmi vhodná řešení ta, která kromě místa na spaní nabízejí i něco navíc. Dnes jsou v nabídce už i dětské postýlky s řadou úložných prostorů a dokonce i přebalovacím pultem. Nabídka je opravdu široká a design velmi důmyslný. A pokud nechcete zařizovat v pozdějším věku miminka celý dětský pokoj, jsou i postýlky, které když demontuje, rozložíte na několik dílů, získáte dětskou postel, komodu, regál, polici, někdy i psací stůl. Další z možných řešení. Nejprve postýlku umístíte k sobě do ložnice a až miminko povyroste, postýlku rozložíte a máte krásný dětský pokoj.

 

   

 

Na ilustračních fotografiích představujeme možnost rozložení postýlky na klasickou postel pro školáka a předškoláka. je to jedna z jednodušších variant, v nabídce jsou pak ještě kombinované, multifunkční postýlky, které nabízejí daleko větší možnosti. U těchto designů vám navíc odpadne starost, kam s dětskou postýlkou až jejím rozměrům vaše miminko odroste? Nemusíte prodávat po bazarech a aukcích, či nabízet známým, postýlku vaše dítko využije až do dospělosti. Ale uveďme si ještě příklad multifunkční dětské postýlky, kterou zcela rozložíte na dětský pokoj.

 

                                                                                  

 

Dětská postýlka na fotografii je vhodná přesně pro případy, které jsme zmiňovali. Buď už jedno dítě máte a hledáte postýlku pro umístění do ložnice a tedy neplánujete ještě vybavit dětský pokoj, nebo chcete toto téma vybavení dětského pokoje odložit na později. Multifunkční postýlka ale také může ušetřit nemalou sumu peněz a to především možností pozdějšího rozložení na dětský pokoj. V případě, že plánujete umístění do ložnice, přesně takový design postýlky je vhodný. Rodičům nabízí i řadu úložných prostorů, přebalovací pult a tak máte v ložnici vše po ruce. Na další fotografii uvádíme dětský pokoj, který získáte rozložením postýlky.

 

                                                                                    

 

Důmyslný design multifunkčních dětských postýlek vám může ušetřit spousty starostí, jak vyřešit příchod miminka na svět ke spokojenosti všech i staršího sourozence. Ale tyto postýlky jsou vhodné i pro případ, že očekáváte příchod prvního potomka na svět a chcete ušetřit za vybavení dětského pokoje v jeho pozdějším věku. Nebo je to ideální přechodný krok do doby, kdy budete zařizovat dětský pokoj pro školáka, studenta a nemůžete dopředu vědět, jaký vkus vlastně miminko bude mít.

 

 

Dětský pokoj pro miminko se vším všudy

Pokud očekáváte prvního potomka, první přírůstek do rodiny, vaše miminko tedy bude jedináček a chcete mu zařídit celý dětský pokoj i zde je celá řada možností. A i zde se můžete rozhodnout zda zakoupit dětský pokoj pro miminko, který bude sloužit do 3 let věku dítěte, nebo dětský pokoj multifunkční, tedy takový, kde postýlku můžete využívat dál díky jejímu možnému rozložení na klasickou dětskou postel. Dětský pokoj pouze na období do tří let věku dítěte nabízí v sestavě postýlku s kterou nelze dále pracovat, využívat ji. Až miminko povyroste, je v podstatě nevyužitá. Pokud ale plánujete v průběhu dalších let, nebo do dvou let druhého potomka, takový pokoj, potažmo postýlka se už vyplatí. Směle ji využije vaše druhé dítko. Dětské postýlky jsou rozděleny do dvou skupin. Postýlka s rozměrem místa na spaní 60x120 a postýlka s rozměrem místa na spaní 70x140 cm. Můžete pořídit postýlku s šuplíkem v její dolní části, nebo úplně obyčejnou postýlkou, která slouží opravdu jen na spaní.

 

  

 

Pokud se rozhodnete pro klasický dětský pokoj, rozhodně doporučujeme jako jeden z dílů komodu s přebalovacím pultem. Ten je ke komodě namontován, připevněn a je to jeden z nejbezpečnějších způsobů přebalování miminka. Klasický dětský pokoj pro miminko je sestaven z postýlky, komody a šatní skříně. Nic víc, nic míň. U postýlky pak dbejte na to, aby měla polohovatelný rošt nejméně do tří pozic a pohyblivé bočnice. Je to sice finančně náročnější řešení, ale opravdu ho velmi oceníte.

Dětský pokoj pro miminko, kde není možnost rozložení postýlky a dále tedy takový pokoj nevyužijete, je řešením pro dítě do tří let. Pokud se rozhodnete jít touto cestou, počítejte s tím, že v době předškolního a školního věku budete muset zařídit nový dětský pokoj. Kterou variantu zvolíte už je na vás, ale jak jsme ukázali v dnešním článku, řešení je opravdu celá řada. I takových, která využijete do osmnácti let věku dítěte i takových, která ušetří nemalou sumu finančních prostředků.