Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Ložnice v malém bytě

Jak zařídit ložnici, když místnost pro tento interiér je buďto malá, nebo má netypický půdorys? Navíc ložnice by měla být místnost vzdušná, příjemná a neměla by být přeplněná, zahlcená nábytkem. Ještě je třeba dodržovat několik zásad pro umístění postele, které by nemělo být u okna, ani u zdroje tepla. A vybavení ložnice se rázem stane celkem složitým problémem. Někde tedy musíme z vlastních požadavků ubrat, jinde zase něco obměnit. Jak na vybavení ložnice, která má být umístěna do problematické místnosti, o tom bude dnešní článek.

 

Malá místnost pro vybavení ložnice, řešením je postel s šuplíky

Nejvíce místa v místnosti určené k zařízení ložnice ušetříte pořízením či správným výběrem postele. Dnešní nabídka postelí je opravdu široká a díky důmyslnému designu, který se soustředí především na úložné prostory, může obyčejná postel vyřešit nejeden problém. A není to otázka jen jednoho šuplíku, ale hned několika. Dalším způsobem jak ušetřit díky posteli místo v ložnici je nadstavec, který je vždy v záhlaví postele, často s led osvětlením. Pokud pořídíte postel i s nadstavcem, není nutné pořizovat noční stolky po stranách postele. A to se hodí v případě, že vaše ložnice je dlouhá, úzká místnost. Některé nadstavce jsou vysoké a tím využijete prostor nad sebou. Je zde také otázka velikosti postele. Pokud žijete sami a neplánujete rodinu, pak je zbytečné pořizovat velké manželské lůžko. Postačí postel do ložnice s rozměrem místa na spaní 140x200 cm a dnes je opravdu i u těchto rozměrů z čeho vybírat. Pokud jste dva, pak při menším interiéru zvolte postel s rozměrem místa na spaní 160x200 cm. Určitě se nenechte zlákat nabídkou postelí o rozměru místa na spaní 180x200 cm, které jsou opravdu vhodnější do velkých ložnic.

 

  

 

Příkladem úsporného designu postele vzhledem k interiéru může být postel s šuplíky a nadstavcem z kolekce Most od francouzského výrobce. Postel lze pořídit v několika odstínech a v rozměru pro jednu osobu i pro pár. Šuplíky jsou umístěny po celém obvodu postele, každý tak má k dispozici svůj osobní prostor. Nadstavec i když to tak nevypadá, nabízí velké odkládací prostory nejen díky policím po stranách, ale také po celé jeho šíři nad postelí. A právě u tohoto designu postele můžete vidět, že noční stolky jsou opravdu zbytečné a v malém prostoru akorát zabírají tolik potřebné místo.

 

V dnešní nabídce postelí jsou i takové, které více využívají prostor do stropu. Jak jsme již zmínili, jsou i nadstavce, které mají výšku 180 cm a nabízí v podstatě náhradu za šatní skříň a komodu. Postel s nadstavci, nebo postel s šuplíky, nebo postel jak s šuplíky tak nadstavci je asi tím nejlepším řešením nedostatku místa v ložnici.

 

Manželská postel s nádstavcem Ely

 

A uvádíme další velmi praktické designy pro vybavení malých ložnic. Postel Alba s nadstavcem ve velmi moderním designu pro středně malé interiéry a postel Evo, která už nabízí díky nadstavci opravdu až překvapivé množství úložného prostoru. V malé ložnici jen těžko umístíme monstrózní šatní skříň a i kdyby se vám do ložnice vešla, místnost by byla příliš zaplněná nábytkem. Především na druhé fotografii u postele Evo s nadstavcem můžete sami vidět, jak příjemně interiér, byť i malý vypadá.

 

                                                                    Manželská postel Lanka rozhodně do malé ložnice patří

 

Díky důmyslnému designu výrobců nábytku je dnes možné i malý interiér a nemusí to být jen ložnice, zařídit útulně a příjemně. Není přeci nic hezčího než se těšit domů a doma se cítit příjemně.