Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak snadno zútulnit ložnici

Myslíte si, že z pokoje vytvoříte ložnici tím, že tam přesunete postel? Místnost na spaní možná, ale ložnici rozhodně ne. K tomu, abyste si vytvořili útulnou ložnici, kde se budete cítit příjemně, pomůže několik věcí. Poradíme vám, které věci během chvilky ložnici zútulní. Uvidíte, jak se vám bude příjemně usínat i vstávat.

Změnu začněte rovnou od zdí!

Člověka ovlivňují barvy mnohem více, než si myslíme. Proto na zdi volte teplé, ale nepříliš křiklavé odstíny. Vhodná je oranžová, odstíny béžové i tlumená červená.

U tapet se vyvarujte ostrým geometrickým vzorům. Volte spíše drobnější detaily, které příliš nevyčnívají.

                                            Toaletní stolek s osvětlením Hollywod antique pink

 

Pokud máte bílé zdi, tak využijte aspoň dekorace. Příjemnou atmosféru navodí jak fotografie, na kterých budou zachycené hezké okamžiky z vašeho života, tak oblíbené obrazy.

Postel ze které se vám nebude chtít a bude i ozdobou pokoje

Základem ložnice je postel, automaticky k ní bývá přitahován zrak po příchodu do pokoje. I proto se na ni zaměříme hned v začátku.

Polštáře nemusí plnit jen funkci praktickou ale i dekorační. Díky různorodým povlakům, které jsou navíc finančně lehce dostupné, můžete v mžiku pozměnit styl vaší ložnice.

Není třeba mít všechny v jedné barvě nebo vzoru. Hrajte si s kombinací vzorů i materiálů, využijte barvy, které se objevují ve vaší ložnici - zde je mixování rozhodně povoleno!

                                Manželská postel s nočními stolky Gia

 

Pokud přes den peřinu neschováváte, ale necháte ji na posteli, neměl by vám chybět přehoz. Ložnice bude působit uklizeněji, a pokud si dáte záležet na materiálu při výběru přehozu, tak nabude luxusnějšího dojmu.

Stačí nakoupit několik různých přehozů a vaše ložnice může vypadat každou chvíli jinak a jen tak vás neomrzí.

 

Závěsy pro dobrý spánek i jako designový doplněk

U textilií ještě zůstaneme, jen se zaměříme na okna. Závěsy jsou kromě dekorační funkce i velmi praktické. Dobře zatemněná ložnice je základem kvalitního spánku, pořiďte si neprůhledné závěsy a uvidíte ten rozdíl - oproti klasickým záclonám.

Materiál závěsů by neměl být příliš těžký ani by neměl být v tmavých odstínech. Pokoj by nepůsobil útulně, ale ponuře.

 

Teplé světlo navodí pohodovou atmosféru

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak moc světlo ovlivní naše pocity? Studené jasné zářivky máme spojené s návštěvou doktora, teplé jemné světlo zase s pohodou u krbu. Nezapomeňte na to myslet, až budete vybírat světlo do ložnice.  Při nákupu žárovek můžete zvolit jak intenzitu světla, tak i to, jestli bude studené či teplé.

Velkou službu nám udělají i lampičky. Jejich světlo nebývá tak ostré a díky stínítkům si lehce vyberete tu, která nejvíce lahodí vašemu zraku.

 

                              Ložnice v nabídce dílů - kolekce Vasa

Květiny dodají život vaší ložnici

Pokud máte možnost mít v ložnici čerstvé řezané květy, rozhodně ji využijte - vypadají kouzelně, obzvlášť, když je doplní vhodná váza. Ale vyvarujte se květinám s výraznou vůní, ubraly by vám na kvalitě spánku.

                     

Obecně se do ložnic doporučují zelené rostliny, které podporují psychiku člověka. Ale není to třeba s nimi přehánět. Naopak sušené květiny by z vás mohly energii naopak vysávat. Pokud máte krásnou sušenou kytici, kterou je vám ale líto vyhodit, najděte jí vhodnější místo než je ložnice.

Koberec zahřeje nohy i místnost

Útulné místo by mělo být i hřejivé. A nic nezahřeje už od pohledu tak, jako kvalitní koberec. Nebojte se těch s vyšším chlupem, sice jsou náročnější na údržbu, ale na dotek jsou velmi příjemné. Ideální je koberec rozložit před postel.

                                                                 Nábytek do ložnice, studentského pokoje - kolekce Charlie oak

 

Vytvořte si z ložnice místo, kde budete s oblibou relaxovat

Zapalte si svíčku oblíbené vůně, odsuňte elektroniku stranou, přebytečné věci schovejte do úložných prostor a relaxujte. Kde jinde mít své oblíbené místo, než v ložnici, která je srdcem domova?