Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Efektivní řešení opravdu malé ložnice

Málokdo má to štěstí, že si velikost ložnice může doslova vymyslet. Častější je, že se nastěhujeme a musíme se přizpůsobit prostoru, který máme k dispozici. I proto hodně lidí zajímá, jak opticky zvětšit ložnici. Máme pro vás pár tipů, jak udělat, aby malá ložnice vypadala větší.

Barva ložnice je rozhodující

Pokud máte ložnici v tmavých odstínech, tak nikdy nedosáhnete vzdušného dojmu. Pro malé ložnice doporučujeme světlé odstíny jak zdí, podlahy či koberce, tak i nábytku. Pokud si ale nechcete odpustit barvy, tak spíše než na velké plochy, se zaměřte na detaily.

Manželská postel s řadou úložných prostorů, nadstavcem Lanka white

Správně zvolená postel vytvoří prostor navíc

Základem každé ložnice je postel, která v mnoha případech místo spíše zabírá, než aby je šetřila. Ale stačí se zamyslet při výběru a postel naopak může pomoci s šetřením místa.

Postele s úložným prostorem jsou oblíbenou klasikou. Pokud ale zvolíte postel s šupletem, tak věřte, že najdete více využití než na odkládání peřin.


                                                      Manželská postel s řadou úložných prostorů, nadstavcem Lanka graphite

                                      

Když si pořídíte postel vyvýšenou, tak získáte nevídané množství prostoru, který můžete využít různými způsoby. Je jen na vás, zdali si pod ni dáte stůl a vytvoříte si tak v ložnici pracovnu nebo místo využijete pro skříně. Tyto vyvýšené postele jsou obzvlášť oblíbené do dětských pokojů.

Nejvíce úsporná je postel vyklápěcí, u které je ale složitější provedení. Další nevýhodou je, že ji musíte každý večer přichystat a ráno schovat.

Skříně nemusí být pohromou malé ložnice?

Co nám zabere nejvíce prostoru? Ano, jsou to skříně a všelijaké poličky. Ale i s nimi se dá chytře naložit tak, aby nezmenšovaly ložnici více než je třeba. I postel lze pořídit s větším množstvím úložných prostorů, a dokonce tak tím plně nahradit skříň. A velmi oblíbeným řešením jsou  rohové šatní skříně, které využijí velmi efektně zbytečně prázdný kout. A pokud ani pro rohovou skříň nemáte místo, nic se neděje. U nás najdete nejrůznější velikosti skříní, opravdu i ty nejmenší, které se vejdou všude.

                                                       

 Rohová šatní skříň bílá Essen     Šatní skříň Essen dub small


Pokud však chcete mít v ložnici skříň, tak je dobré využít veškerý možný prostor a spíše než několik nízkých skříní pořídit jednu vysokou, kde si věci uspořádáte podle potřeby. A když je uvnitř skříň chytře rozdělená, tak pojme mnohem více věcí. Při nákupu skříně se na to obzvlášť zaměřte. Posuvné dveře také pomohou – při jejich otevírání budete potřebovat méně prostoru.

A pokud máte možnost, tak zvolte vestavěnou skříň, která pokoj rozšíří, co se týče úložného prostoru.

 Materiály volte ve světlých barvách a nebojte se ani skla, to dokáže udělat s prostorem zázraky.

 

Zrcadla umí kouzlit s prostorem stejně, jako otevřené skříně

Díky odrazu zrcadla místnost opticky zvětší i zesvětlí. Je jen na vás, zdali je pověsíte zvlášť nebo využijete dveře od skříně.

Zrcadlová stěna, která je ve skutečnosti skříní s posuvnými dveřmi vypadá obzvlášť efektivně, ale její údržba je nutností – musí se udržovat čistá a bez šmouh.

 

                            Šatní skříň Suite white medium

 

Méně věcí, více místa

Říkáte si, proč tohle vůbec zmiňujeme? Během let se nám nastřádají věci a kolikrát i nepotřebné. Většinou si až při stěhování uvědomíme, kolik zbytečných věcí máme. I pokud se nestěhujete, udělejte si revizi věcí a ponechte si jen ty opravdu potřebné a tzv. lapače prachu nemilosrdně dejte pryč.

Pokud nemáte možnost dělat v ložnici příliš změn, tak minimalismus je vaše záchrana.