Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak umístit televizi v obývacím pokoji

V podstatě jsou dvě možnosti pro umístění televizního přijímače. Zavěšení na zeď, nebo umístění na televizní stolek. Která varianta je lepší nelze určit, je to spíše o vkusu. V každém případě pro obě varianty budete hledat zcela pravděpodobně vhodný televizní stolek, nebo nějakou nižší komodu. I když je lcd obrazovka zavěšena na stěně, tak i tak je vhodné pod ní mít nějaký stolek, kde můžete dát potřebné věci s tím související, nebo pro postavení další elektroniky, třeba dvd přehrávače. Jaké jsou dnes možnosti vybavení obývacího pokoje a co vše výrobci nábytku v souvislosti s umístění televize nabízí? Možná budete překvapeni.

 

Klasikou je televizní stolek

Ano, přesně tak, televizní stolky vídáváme v nabídce nábytku do obývacího pokoje už opravdu několik desetiletí. S vývojem elektroniky se však mění i design televizního stolku. Zjednodušeně můžeme říci že jsou nižší, užší a delší. To odpovídá designu lcd obrazovek. Také v podstatě elektronika velmi zredukovala svou velikost, televizní přijímače už nejsou monstrózní, těžké předměty. Pokud jste se rozhodli vaši lcd obrazovku nevěšet na zeď, ale postavit na televizní stolek, počítejte ještě s nějakým prostorem navíc na odložení několika drobností. Také je velmi praktické, pokud má váš televizní stolek nějaký uzavřený úložný prostor. Dnes i televizní stolek může nabídnout nečekaně velký úložný prostor. Jsou také stolky s led osvětlením, velmi moderní, ale stále najdete v nabídce i televizní stolky velmi stylové, z kategorie rustikálního nábytku.

 

Sestava nábytku Bareol      Široký výběr obývacích stěn

Jak sami můžete posoudit na ilustračních fotografiích, je možné pořídit televizní stolek velmi moderní, ale i stylový s rustikálními prvky. Nabídka odstínů, ale i materiálů použitých při výrobě se také velmi různí. Výhodou a to nemalou je, že dnes výrobci nábytku představují nábytek do obývacího pokoje jako kolekce s možným výběrem všech dílů samostatně. A tak aby vše bylo ve vašem interiéru harmonické, můžete vždy v daném designu televizního stolku pořídit také komodu, vitrínu, police, skříň, nebo konferenční stolek. Ale samozřejmě můžete z celé kolekce pořídit právě jen televizní stolek. Stolky, které jsme uvedli na fotografiích jsou vhodné i pro případ, že zavěšujete lcd obrazovku na zeď. Nebo můžete pořídit nějakou vyšší, vhodnou komodu pro případ, že dáváte přednost větším úložným prostorům.

 

Televizní stěny, nový trend

Pokud chcete k umístění televizní obrazovky přistupovat trochu ve větším měřítku, je zde nabídka televizních stěn. Můžeme opět zjednodušeně říci, že je to zminimalizovaní obývací stěny, které jsme ještě před několika lety v nabídce nábytku hojně vídávali. Televizní stěny samozřejmě nabízí větší úložné prostory a vždy mají otvor, do kterého je možné televizní obrazovku jak postavit, tak zavěsit na zeď. Nejlépe bude uvést příklad takového praktického designu.

 

 

Televizní stěny jsou ideálním řešením malých interiérů. Třeba typu panelákových bytů. nabízí jak jsme již zmínili velké úložné prostory a přitom nezaberou tolik místa jako klasická obývací stěna. Při výběru televizní stěny se cena odvíjí od náročnosti designu. Například na první fotografii je televizní stěna za velmi nízkou cenu, materiálem je laminát a nenáročná povrchová úprava. Druhý návrh je televizní stěna z kolekce Ceram. Už od pohledu nabízí toto řešení větší rozměry a tím i větší úložné prostory. Povrchová úprava bílý lesk a mat, které jsou finančně náročnější. Mosazná úchytka spojuje moderní prvky s rustikálními. A v podstatě nechybí ani šatní skříň.

 K televizním stěnám rovněž najdete celou řadu dalších komponentů v identickém designu. Často se k takovému řešení umístění televizní obrazovky přidružuje celá řada dalších prvků, potažmo i další vybavení obývacího pokoje. V takovém interiéru pak často nacházíme i regálové systémy, které jsou tolik populární v posledním roce a řeší i možné umístění televize.

 

                                                                  

 

Příkladem může být i poslední fotografie, kde není ani televizní stěna, ani televizní stolek, ale regálový systém. Na jednom z regálů, který pak tvoří s dalším regálem pomyslnou stěnu, je umístěná televize. Tyto regály můžete v libovolném počtu spojovat a docílíte tak různé délky regálové stěny. A toto naše poslední řešení je také nejvíce variabilní variantou za nejnižší cenu. Pro mladé páry, které začínají bydlet a teprve pomalu zařizovat, jistě vítané řešení bydlení. Nabídka je tedy velmi různorodá a řešení jen pro umístění vaší televize opravdu řada. Takže teď jen, kterou variantu si vybrat?