Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Znáte nábytek v retro stylu?

Retro styl navazuje na tradici padesátých a zejména šedesátých let. Období plné optimismu, uvolnění a nových materiálů přineslo také nový přístup k zaříování interiérů, v němž barevnost, hravost a pohodlí hrají prim. Dominantou nábytku v retro stylu je jednoduchý, funkční design menších rozměrů. Proto odborníci na bydlení tak rádi doporučují nábytek v retro stylu do malých prostor obývacích pokojů, jídelen, nebo ložnic a nově je tento způsob vybavení interiérů nazýván minimalistický styl.

 

 

Retro jídelní stoly a jídelní židle

Představitelem typického retro stylu je sada stolků Phillis. Malé rozměry, jednoduchý design a nízká hmotnost. Stolky, které opravdu z dané místnosti nezabere příliš prostoru. Stolky jsou vyrobeny z kvalitní mdf desky a masivu. Nábytek německého výrobce, nabízí se tak možnost pořízení dalších dílů ve stejném designu. Můžete si tak danou místnost vybavit v retro stylu se vším všudy.

 

   

 

 

Jak poznáte nábytek v retro stylu?

Interiér nese jisté stopy eklektismu. Kuchyňské vybavení je většinou z nerezové oceli, jeho strohost ovšem vyvažuje nábytek, na kterém lze rozeznat i jisté prvky rustikálního romantismu. profilované lišty, či podpěry polic. Design padesátých až šedesátých let je tolik oblíbený, protože nabízí nábytek elegantní s geometricky čistými liniemi, které vzbuzují vstřícný a přátelský pocit.

Nábytek v retro stylu je velmi praktický, kde každá police, dvířka, rozměr má svůj význam, ale retro nábytek postrádá a to je dobře přílišnou strohost moderního nábytku. Ti z vás, kteří hledají funkční a praktický nábytek, ale nejste vyznavači strohého moderního designu, možná v nábytku retro stylu najdou právě to, co potřebují a co vás osloví svou dokonalostí.