Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Zařizujete ložnici? Hledáte rustikální design nábytku?

Jste milovníky francouzské kultury a elegance? Dnes vám přinášíme inspiraci pro zařízení ložnice. Pokud právě zvažujete pořízení ložnice, dnešní povídání je právě pro vás. Nábytek v rustikálním designu a s provensálskými prvky za poslední desítky let vůbec nezměnil svou tvář a to je přeci velmi dobře. Rustikální nábytek je způsobem, který nás vrací zpátky do minulosti, zastavuje či lépe řečeno zpomaluje a je dokázáno, že pokud je navíc vyroben ze dřeva, tak má blahodárné účinky na naši psychiku. Jako vše, co je spojeno s přírodou. Pokud ještě stále nemáte představu, jak vypadá takový rustikální nábytek, respektive ložnice v interiéru, dnes vám nejrůznější inspirace představíme.

 

                             Nábytek do ložnice - kolekce Cottage country

 

Rustikální ložnice potřebuje prostor. Oproti moderním liniím je rustikální design rozměrově náročnější na prostor. Také velké díly nábytku nevyniknou v malém pokoji a daná místnost, kterou jste předurčili pro zařízení ložnice by samozřejmě měla být průchozí. V malé místnosti také krása a podstata rustikálního nábytku nevynikne. Pokud se vám líbí francouzský šarm s provensálskými prvky, pak rozhodně volte nábytek ve světlých tónech jako je na fotografii. V detailu i celkově v interiéru lze volit dekorace a bytové doplňky také s ohledem na design nábytku. Provensálský design musíme přiznat, milují především ženy. Muže naopak přitahuje rustikální design v tmavém provedení. I taková varianta je samozřejmě možná. A jak spojit nespojitelné? Vkus ženy i muže do jedné ložnice?

 

                                        Nábytek pro vybavení ložnice v country designu, kolekce Thelma light oak

 

Třeba právě tímto způsobem. Psací stůl je určen pro večerní posezení muže a ranní zkrášlení ženy. Každý si na tomto netradičním spojení psacího stolu a toaletního stolku najde to své. A pořád je to jeden "kus" nábytku. Navíc v tomto případě rozhodně právě muži ocení dekor tmavého dřeva. Rustikální nábytek vás možná mnohé, kteří se s ním potýkají poprvé, mile překvapí. Nutno podotknout, že právě u rustikálního nábytku se setkáváme s tou nejvyšší možnou kvalitou, která je dána také volbou materiálů a precizností výroby, kterou si vyžadují všechny detaily typické pro tento design. Jedinou vadou na kráse tohoto krásného, stylového nábytku je vyšší pořizovací cena. V mnoha případech, ne ve všech, ale potěší rovněž fakt, že  nábytek není nutné montovat. Je složený. Pokud je však rustikální nábytek z jiných materiálů, než masivu, tak i rustikální nábytek je dnes dodáván v dílech s nutností montáže dle návodu.