Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Zdravý spánek Vašich dětí

Na co bychom se měli zaměřit při výběru postele pro naše ratolesti? Dětská postel vyžaduje dostatečný čas pro její výběr, který je potřeba k volbě dostatečné kvality. Důležitou roli hraje volba roštu a kvalitní matrace. Pokud dodržíte spojení kvality postele, roštu a matrace, vaše dítě bude mít ty nejlepší podmínky pro vývoj růstu, a především páteře. Dnes vám některé dětské postýlky a dětské postele představíme a to z nabídky nejen francouzských výrobců.

Dětská postýlka pro miminko

Každé dítě by mělo za své dětství mít minimálně dvě postele. Tu první, říkáme ji dětská postýlka, pořizujeme ještě před jeho narozením. Zde je kladen velký důraz i na bezpečnost, která od narození dítěte podléhá jistým pravidlům. Očekávání přírůstku do rodiny je vždy provázeno napětím, které jsou zvláště pro nové rodiče provázeny velkými obavami, zda jsou na vše dobře připraveni. Nábytek Aldo, se snaží výběr postýlek zvolit dle ergonomických zásad bydlení a především tak, aby maminky měly vše potřebné po ruce. Dětská postýlka na fotografii má tři regulace roštu, které ocení každý rodič pro pohodlné a bezpečné zacházení s dítětem! Nejvíce zajímavým, můžeme říci netradičním, je na dětské postýlce využití a rozmístění úložných prostorů. Šuplíky po stranách a v dolní části postýlky ušetří maminkám spousty běhání. Pomocí dětské postýlky si mohou vytvořit praktické centrum, kde dítě přebalí, převlečou a položí ke spokojenému spánku. Kvalita dětské postýlky je tak vysoká, že bude sloužit spousty malým děťátkům a jejich maminkám. V neposlední řadě a na to chceme obzvlášť upozornit, lze dětskou postýlku v pozdějším věku dítěte jednoduchou demontáží přeměnit na dětský pokoj s postelí pro matraci 90x200 cm.

 

                                 Kolekce nábytku Sacha

 

 

Postel pro školáky

Klasickou dětskou postel pořizujeme, nebo můžeme pořizovat od tří let věku dítěte a zde se již nedoporučuje používat dětských postýlek. Klasická dětská postel má rozměr 90 x 200 cm a provází dítě až do takříkajíc dospělosti. Vyhovuje zcela jistě rozměrově, pouze se v případě proležení matrace doporučuje její výměna. Od kvality spánku se odráží každý nový den. Pokud si někdo myslí, že je tomu tak jen u dospělých, je na omylu. Kvalita spánku má totiž zásadní význam pro všechny věkové kategorie včetně našich ratolestí. I ony mohou být mrzuté nebo mít špatný den ve škole právě kvůli tomu, že se špatně vyspaly. Kvalitní spánek záleží především na kvalitě lehací plochy, neméně důležitá je pro kvalitní spánek dětí i hygiena lůžka. Dětské spaní má svá specifika. Potřebují pro svůj zdravý růst a správný vývoj především kvalitní matraci. Není tím myšleno luxusní, ale spíše pevnější typ, ideálně se střední tvrdostí.

 

Dětská postel Kiddy    Dětská postel Chic

 

Kvalitní matrace

Matrace na Aldu, to je především kvalita českých výrobců s dlouholetou tradicí. Zvýšenou pozornost věnujte hlavně výběru dětské matrace. V případě dětské matrace není výrazné zónovaní nutností, často postrádá smysl, protože děti rostou, často se na lůžku „stěhují“ do různých poloh a někdy mívají neklidný spánek. Právě pro růst a správný vývoj páteře je zásadní její kvalitní a pevná podpěra. Tu může zabezpečit jen matrace z kvalitního materiálu. Ideální jsou proto pro spáče mladší věkové kategorie ty, které jsou vyrobeny z kvalitních PUR pěn.

 

Patrová postel Bibliobed    Patrová postel Matt pink

 

Vyhovují dětem jak z hlediska pružnosti lehací podložky, tak i z hygienických důvodů. K zajištění stability matrace je pak vhodné ji položit buď na pevný dřevěný rošt, nebo lamelový rošt. Neméně důležitý je pro kvalitní spánek i potah matrace – měl by být snímatelný s možností praní minimálně na 60 °C. Tyto požadavky, splňuje například matrace Milano L, oboustranná matrace se středním stupněm tvrdosti, vhodným právě pro děti a zabezpečení jejich kvalitního spánku. Matrace vícevrstvá, která patří k velmi kvalitním!