Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Zdravý spánek s anatomickým polštářem

Nábytek Aldo se lůžkovinám nevěnuje v kategorii ložnic. Ale to není důvod, když už ložnice a nábytek do ložnice v nejrůznějších designech prodáváme, aby jsme si nepřipomněli několik rad odborníků jak docílit spokojeného spánku. Také prostřednictvím správného výběru polštáře.

Správná poloha

Pro správný spánek je důležité, aby vaše páteř byla v přirozené poloze, což znamená, že by se neměla různě kroutit a ohýbat. Při výběru polštáře stojíte před rozhodnutím, zda si pořídíte klasický či anatomický polštář. Anatomický polštář je takový, který svou konstrukcí či volbou výplňového materiálu dovoluje hlavě zaujmout přirozenou polohu a umožňuje správnou a plnou opěru krční páteře při ležení. Samozřejmě že neexistuje univerzální polštář, který by vyhovoval všem. Každý člověk má jinou hmotnost a také jiné zvyky. Někdo má rád pod hlavou hodně a někdo málo. Navíc je důležité přihlédnout i k fyzické stavbě postavy. Optimální je si polštář před koupí alespoň na chvíli vyzkoušet.

 

Manželská postel Aalborg white       Manželská postel Aalborg black

 

Perforovaný latex

Co nám vlastně tento perforovaný latex poskytuje? Využívá jedinečné vlastnosti materiálu, vynikající bodovou elasticitu, tvarovou stálost, prodyšnost, vysokou kvalitu a dlouhou životnost. Poskytuje optimální měkkou podporu pro hlavu a zároveň dostatečně pevný podklad pro její krční část. Rovněž snadno odnímatelný potah, který je prošitý 100% PES rounem a netkanou textilií má speciální úpravu s trvalým antibakteriálním účinkem. Záruka hygieny a svěžesti eliminující tvorbu nežádoucích pachů.

 

                                                Manželská postel Toronto

Polyuretanová pěna

Pomocí různých syntetických pěn lze vyrobit anatomický polštář s výbornými pružícími vlastnostmi a velmi dobrou prodyšností. Takové polštáře jsou vhodné při problémech s krční páteří i jako prevence. Při ležení na zádech i na boku je páteř vždy ve správné poloze. Jemné anatomické tvarování povrchu může pomoci k uvolnění krčních svalů. Polštář lze zakoupit bez potahu, nebo s jednoduchým 100% bavlněným povlakem.

Viscoelastická pěna

Tento speciální polštář z viscoelastické pěny, nebo chcete-li z líné pěny, Vám zaručí maximální komfort. Všechna místa anatomického tvarování s proměnlivou výškou reagují na tělesnou teplotu, v závislosti na ní mění svou tvrdost a zajišťuje rovnoměrné rozložení tlaku. Díky efektu pomalého vracení tak snižují napětí krčního svalstva a mohou zmírňovat zdravotní problémy, jako jsou bolesti hlavy a ztuhlost šíje. Potah na tento polštář je z luxusní pletené textilie s neobyčejně jemnou kašmírovou vlnou. Výjimečně hebký a příjemný materiál s mimořádnou měkkostí na dotek. Kašmír také zlepšuje prodyšnost textilie, zajišťuje regulaci tepla a odvod tělesné vlhkosti. Vlněná vlákna v zimě příjemně hřejí a díky kombinaci s viskózou v létě naopak jemně chladí. Vytváří tak přirozené prostředí pro spánek a klidný odpočinek.