Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Vybavení ložnice

Velmi často se hovoří o ložnicích z hlediska praktického a nebo z hlediska estetického. Už méně se ale uvažuje skutečnost, že třeba právě estetická stránka věci není jen o módě a nebo o trendech, ale také o psychické pohodě toho, kdo ložnici používá a kdo tedy v ložnicí spí. Takže vlastně otázka „jak se vám vaše ložnice líbí“ je to samé, jako když se ptáte „…a jak se v ní cítíte?“. Ložnice je zcela soukromým územím každé domácnosti, zcela utajeným před návštěvami. Přesto bychom měli být i při zařizování této části bytu či domu pečliví a vybírat jednotlivé kusy nábytku s rozmyslem.

 

    

Na portále nábytek Aldo najdete rustikální ložnice dánského výrobce, nebo velmi moderní ložnice od francouzských výrobců

 

 

Kam ložnici umístit?

Nejprve je potřeba si uvědomit, do které části obydlí ložnici umístit. Určitě by to mělo být v nejklidnější části příbytku, nejlépe tedy zcela "na konci" bytu nebo v podkroví, bydlíme-li v domě. Zároveň je vhodné dodržet orientaci na východ či na sever, neboť spát by měl člověk v chladnějším prostředí, než jaké panuje v ostatních částech bytu. Pokud bychom ložnici umístili do pokoje s okny na západ, v létě bychom se ve spánku nejspíše uvařili. Jako ochranu před sluncem nesmíme zapomenout na závěsy či žaluzie, které vedle tepelné izolace poskytují zároveň pro spánek příjemné přítmí a také soukromí, stojí-li naproti oknům či balkónovým dveřím naší ložnice jiný dům nebo bydlíme-li v přízemí. Vhodné je nainstalovat do oken síť proti komárům a jinému obtížnému hmyzu.

      

Kolekce rustikálního nábytku do ložnice Armonia (Francie)

 

Noční stolky

Dnes pomineme hlavní kus nábytku, kterým je postel. Povíme si jaké jiné druhy nábytku by v ložnici určitě neměly chybět. Jen v málokteré ložnici chybí noční stolek. Ten může být součástí dvojlůžka, nebo samostatný. K jednotnému stylu ložnice prospívá, když noční stolek nějakým způsobem, nejčastěji materiálem, koresponduje s lůžkem. V některých ložnicích je klasický noční stolek nahrazen univerzálnějším stolkem s dostatkem odkládací plochy na knížky, časopisy, léky, pití a podobně. Úložných a odkládacích prostor není nikdy dost. Noční stolky na nábytku Aldu představujeme nejrozmanitějších designů a odstínů. A proto při zařizování spací místnosti nesmíme zapomenout na noční stolky, kam uložíme drobnosti jako papírové kapesníky, krém na ruce či jelení lůj a na něj ideálně postavíme lampičku ke čtení. Noční stolky jsou jistě dobrým pomocníkem, ale dejte si pozor, co na ně pokládáte. Pro klidné spaní, se doporučuje odkládat na ně věci příjemné (např. fotky) a v žádném případě nepokládat věci související s prací, rušilo by vám to spánek. Je dobré pořídit si noční stolek s obloukovitými hranami a skromného designu, ne příliš vysoký. Jako materiál volte dřevo.

 

 

Komoda

V každé ložnici najdou uplatnění poličky. Ty se dnes vyrábějí opět z různorodých materiálů. Nejenže jsou funkční, ale jejich design je často pasuje i do role dekorace odpočinkové místnosti. Pokud ložnici obývá náruživý čtenář, neměla by zde chybět alespoň malá knihovna. Co se týče úložných prostor na šatstvo, v jejich případě volně stojící šatní skříně nahrazují vestavné, zabírající celou stěnu místnosti. Jejich výhodou je nejen dispoziční řešení, které závisí jen a jen na vás a vašich potřebách, ale i jejich vzhled. Výplně tvoří často zrcadla či mají barvu, která nějakým způsobem místnost ozvláštňuje i zatepluje. V prostorných, rustikálně laděných prostorách si však klasické skříně uhájily své místo. V případě, že máte k dispozici šatnu, úložné prostory v ložnici zastane designově zajímavá a funkční komoda. K ukládání šatstva slouží především v mladistvěji zařízených ložnicích nejrůznější věšáky.

 

    

Německý výrobce představuje komody jako umělecká díla

 

Komody do ložnic uvádíme na nábytku Aldo jako samostatnou kategorii z několika důvodů. Komody do ložnic mají širokou nabídku a ve většině případů patří do ložnicových sestav. Komody se neliší pouze designem a odstínem, ale rovněž a to především, jejich rozdělením úložného prostoru. Rozdělení komody na několik šuplíků, skříněk, či obou variant dohromady, je rovněž důležitým parametrem pro výběr. Před pořízením komody bychom si měli uvědomit, jaké předměty do ní chcete ukládat. Dle tohoto parametru pak vybrat komodu se správným rozdělením úložného prostoru. Můžete tak do případné ložnice i po několika měsících pořídit komodu stejného designu a odstínu. Komody do ložnic, to je úložný prostor navíc.