Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Vkusně zařízený obývací pokoj

Obývací pokoj v bytě nebo domě má hlavně společenskou, reprezentační a odpočinkovou funkci. Trávíme v něm čas s našimi přáteli, rodinou, ale chceme si v něm taky odpočinout u dobrého filmu a celkově relaxovat. Pro mnohé je obývák i domácí pracovnou. Nábytek Aldo, nabízí obývací stěny, které nemůžete v sestavení nijak měnit, ale i ty samostatné díly nábytku do obývacího pokoje dle vašeho výběru.

Jídelní sestava

Dnes je i dlouholetý trend mít opět obývák spojený s kuchyní což opět zvětšuje možnosti tohoto prostoru, kde může jeho část sloužit i jako jídelna. Bohužel zde neexistuje jednotné řešení, a proto by si měl každý říci, co vlastně od obývacího pokoje očekává a požaduje, jaké činnosti se tam budou provádět a podle toho také vybíral jednotlivé kusy nábytku a celkové pojetí tohoto prostoru. Nábytek do kuchyně vám Aldo nabízí v široké paletě variant. Především kategorie jídelní stoly, jídelní židle a jídelní sety představuje pestrost výběru. V nabídce na našem e-shopu najdete nábytek do jídelen a kuchyní především od francouzského a německého výrobce.

 

    Rozkládací jídelní stůl Kiona     Oblíbené regály do obývacího pokoje

 

Obývací stěna

Dalším kusem nábytku v obýváku je obývací stěna. V dobách reálného socialismu byla obývací stěna základ bytu a obývací stěna téměř plnila i roli zmenšeného bytu, kde v obývací stěně byl sekretář, poličky na vystavené předměty, knihovna, úložna prádla a šatní. Zkrátka v obývací stěně bylo skoro vše, co tehdy šlo sehnat. Dnes obývací stěna je dosti zjednodušená a spíše má funkci dekorační s úložným prostorem. Tomu je i uzpůsobena dnešní nabídka, i když lze najít i stěny dřívějšího typu v moderním a praktickém hávu. Proto opět záleží na požadavcích každého, co od stěny čeká. Mnohdy je ve stěně jen TV a DVD přehrávač a tak stačí spíše nějaká nižší, kde její úložný prostor slouží k ukládání filmů a hudby, popřípadě i jiným dekoračním předmětům. Pokud hodláte mít více reprezentativní stěnu, tak volte větší s dostatečným úložným prostorem s vitrínami. Pokud zvolíte spíše poličky, počítejte s tím, že na poličkách se rád udržuje prach, takže co nechcete každý týden oprašovat, dejte do vitríny.

 

    

Konferenční stolek

Další kolikrát nezbytnou součástí obývacího pokoje je konferenční stolek. I tady je dneska přehršel typů. Stolek by měl být doplňkem k obývací stěně, měl by být ze stejného materiálu a v obdobném duchu, pokud si nevyberete ovšem stolek, který je spíš designérským kusem a je možné ho dát samostatně, aby neměl rušivý vliv.

 

   

 

I tady si dejte pozor na různá úskalí v provedení. Stolek by neměl mít ostré hrany, přeci jenom se u stolku budete pohybovat a čas od času o něj jistě zavadíte. Dobré je aby stolek byl i lehčí, nenese totiž až takovou váhu jako klasický stůl a tudíž jeho konstrukce nemusí být tak masivní. Také by měl mít i nějakou poličku, či úložný prostor, kam se dají schovat třeba noviny, časopisy nebo dálkové ovládání od přístrojů. Někdy je na časopisy v obýváku i drobný stojan, kam se dají uložit, ale to je spíš ojedinělou záležitostí.