Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Víte že odstín při výběru nábytku je důležitý? A víte proč?

Jak správně vybrat odstín do vašeho interiéru ať už je jakýkoliv? Máte byt či dům spíše tmavší? Víte jak tmavý interiér bez sluníčka rozjasnit? Jaký odstín nábytku do tmavého pokoje pořídit? A naopak? Váš byt či dům je plný sluníčka, že je toho až moc a potřebujete interiér trošku utlumit? Dnešní povídání bude o volbě barev do vašeho interiéru adekvátně také k tomu, zda se jedná o ložnici, dětský pokoj či všechny další interiéry.

 

Nábytek do interiéru plného slunce

Pokud je váš interiér slunný a to téměř po celý den, rozhodně nepořizujte bílý nábytek či jakýkoliv jiný nábytek v příliš světlém dekoru. Naopak si můžete dovolit nábytek třeba černý, nebo tmavém dekoru kaštanu, ořechu, šedém dubu apod. O to více pak krása nábytku vynikne.

 

Jídelní sestava rozkládací stůl a čtyři židle Caro pink    Nábytek do ložnice - kolekce Greta

 

Na ilustračních fotografiích můžete vidět krásný kontrast, který však působí ve spojení tmavý nábytek a světlá místnost zcela harmonicky. V obou interiérech by byl bílý nábytek mdlý, nevýrazný. Tmavý ořech na první fotografii a černý odstín na druhé fotografii. Jednoduché a efektivní vybavení ložnice.

 

Nábytek do interiéru bez sluníčka

Naopak tmavá místnost může být s tmavým nábytkem depresivní, smutná. Pokud do tmavé místnosti pořídíte bílý nábytek, nebo nábytek z jakéhokoliv světlého dřeva, opět vznikne harmonický kontrast, který tmavou místnost rozjasní. A věděli jste, že malý interiér lze správnou volbou odstínu opticky zvětšit? Třeba právě bílou.

 

Manželská postel ve skandinávském designu Aalborg   Dětská postel s přistýlkou, šuplíky Leka white

 

Na fotografiích opět příklady, tentokráte vybavení tmavých interiérů dětského pokoje. Bílý odstín tmavý interiér zesvětlí a výsledek je velmi efektní. Můžete daný interiér ještě rozjasnit třeba žlutými či oranžovými dekoracemi, pokud jsou děti malé, pak pestrobarevnými dekoracemi, nebo doplňky v pastelových odstínech. Volba odstínů je opravdu velmi důležitá, může zásadně ovlivnit interiér jako celek.