Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Umíte si vybrat psací stůl

Nedílnou součástí vybavení každé domácnosti je psací stůl, který už není ničím neobvyklým. Psací stůl pořizujeme dětem do dětského pokoje a sobě nejčastěji do obývacího pokoje, pokud nemáme k dispozici samostatnou místnost pro vybavení pracovny. Je tak zcela běžné, že v jedné domácnosti se nachází více psacích stolů. Pokud máte k dispozici velký byt či jste majiteli domu, pak není problém, aby měl každý z členů domácnosti vlastní prostor na práci, tedy vlastní stůl. Ale co když místa je málo a děti se o psací stůl musí dělit a dospěláci se musí dělit o psací stůl s partnerem? Umíte psací stůl vybrat tak, aby každý měl svůj osobní prostor? A jaká je nabídka psacích stolů dnes na trhu k dispozici?

Psací stůl pro partnery

Pokud se musíte s partnerem o psací stůl dělit, je třeba jít cestou kompromisu. Psací stůl vybrat tak, aby byl každý z vás spokojený. Také je třeba zvolit či vybrat v hodné zákoutí pro psací stůl, kdy nejčastěji vítězí právě interiér obývacího pokoje. Pokud zvažujete umístit psací stůl do ložnice, není to příliš šťastné řešení. Některý z vás kupříkladu bude chtít déle pracovat a druhý z partnerů už chtít spát a můžete se tak vzájemně rušit. A tak jak je odborníky na bydlení doporučováno neumisťovat televizi v ložnici, to samé platí pro počítač. proto se právě obývací pokoj stává místností, kde je opravdu nejvhodnější psací stůl umístit. A jaký tedy stůl pro práci vybrat, aby jste vůbec měli možnost se o něj dělit?

 

Psací stůl Infine    Psací stůl Rox white

 

Na ilustračních fotografiích představujeme návrhy, kdy je velmi harmonicky psací stůl zakomponovaný do stávajícího interiéru obývacího pokoje. Jelikož se psací stůl tak často stává součástí právě obývacího pokoje, přicházejí v poslední době výrobci na trh s návrhy kolekcí, kdy jedním z dílů nábytku do obývacího pokoje je i psací stůl. Ten pak může být ve stejném designu a odstínu jako ostatní vybavení interiéru. Sami můžete na našich návrzích posoudit, že psací stůl není v interiéru vůbec rušivým prvkem.

 

                     Psací stůl Seven

 

První návrh je určen pro partnery, kteří z domu opravdu často pracují. Proto francouzský výrobce zakomponoval do obývací stěny hned vedle psacího stolu řadu úložných a odkládacích prostorů. Ty si můžete s partnerem rozdělit a pracovní plocha stolu zůstane vždy prázdná k dispozici zrovna tomu, kdo potřebuje pracovat. Pokud má psací stůl sloužit dvěma dospělým osobám, řešením jsou úložné prostory. Druhý návrh je psací stůl v obývacím pokoji pro ty z vás, kteří potřebují na počítači pobýt jen občas, nebo pro ty z vás, kteří svou práci po večerech z domu nedohánějí. Psací stůl není příliš velký, nejsou zde ani police či regály, je to velmi nenáročné řešení, které nezabere příliš místa.

 

                                 Psací stůl Shadow

 

Vhodným řešením mohou být i psací stoly, u kterých lze upravit rozměry či tvar vůbec. Takovým příkladem může být další ilustrační fotografie, která představuje psací stůl Iron. Nejenže můžete změnit respektive zvětšit jeho šíři, ale můžete stůl přeměnit na rohovou variantu. Lze tak psací stůl různě upravovat dle aktuální potřeby. Nabídka psacích stolů je velmi široká a dnes už není problém do domácnosti vhodné řešení, návrh najít. Ať už hledáte psací stůl jen pro sebe, nebo pro vás oba.

Psací stůl pro sourozence, pro dvě děti

Pokud nemůžete každému z dětí pořídit psací stůl, který by sloužil jen jednomu z nich, ideálním řešením jsou rostoucí psací stoly, ale pro předškoláky a pak různě barevné, již klasické psací stoly pro děti na druhém stupni základní školy. Můžete upravovat výšku pracovní desky, ale pozor také její sklon. A tak když máte dvě děti s věkovým rozdílem, lze pro každé z dětí adekvátně pracovní plochu upravit, přizpůsobit jeho vzrůstu.

 

dětský nábytek Smoozy pro holku    Dětský nábytek Smoozy pro kluky

 

V nabídce najdete samozřejmě i klasické dětské psací stoly. Velmi vhodné řešení je také umístění velké pracovní desky pod vyvýšeným lůžkem. Výrobci dnes pamatují či kladou stále větší důraz na multifunkční designy, které řeší problém s nedostatkem místa v interiéru. Můžete tak pořídit třeba patrovou postel pro dvě děti jejíž součástí je psací stůl po celé její délce. Získáte tak dostatečně velkou pracovní plochu pro každé z dětí.

 

                      Patrová postel Bonny grey

 

Velmi dobrým příkladem může být patrová postel Bonny, kterou představujeme na našich posledních fotografiích. Belgický výrobce zvolil velmi důmyslný design, který pamatuje opravdu na vše. Délka psacího stolu je stejná jako délka postele, získáte tak stůl o velikosti 195 cm. Dostatečný prostor opravdu i pro dva středoškoláky. I když máte pro zařízení dětského pokoje jen velmi málo místa a psací stůl můžete pořídit jen jeden, i pro tuto situaci už lze najít řešení a to velmi pragmatické.