Zákaznická podpora: +420 724 777 014 (Po-Pá 8:00 - 17:00)
stylové bydlení
0
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
0

První dojem dvakrát neuděláte. A vaše předsíň také ne. Zařiďte si ji se stylem.

Doprava
zdarma nad 2 000 Kč
Doručení
za 3-7 dní

I vaše koupelna si zaslouží vypadat krásně jako vy. Zařiďte si ji stylovým nábytkem a vybavením.

Doprava
zdarma nad 2 000 Kč
Doručení
za 3-7 dní

Světelné proměny

Při plánování zařízení obytného prostoru, třeba právě obývacího pokoje, nebo jídelny se dnes téměř automaticky počítá s polyfunkční místností, ve které je propojena kuchyň, s jídelním stolem a relaxační částí. Protože se zde kumulují různé činnosti, je toto třeba zohlednit při výběru svítidel. Ideální stav je, můžeme-li kombinovat osvětlení přímé a nepřímé.

 

 

 

Pravidla pro osvětlení obývacího pokoje

- Kombinujte v obývacím pokoji přímé osvětlení s nepřímým
- Použijte různé typy svítidel ( stojací lampu, lustr, bodové světlo apod. )
- Zvolte zdroje osvětlení s patřičným úhlem svitu
- Máte- li více svítidel, je prktické je ovládat pomocí ovladače, na němž jsou ovšem přesně vyznačena
  jednotlivá svítidla

 

  

Kolekce nábytku do obývacího pokoje a jídelny Mathis od francouzského výrobce

 

Centrální osvětlení - Stěžejním bodem by mělo být centrální neboli přímé osvětlení, jehož úkolem je osvětlit celou místnost tak, aby se v ní mohli majitelé pohybovat bezpečně a jistě. Ostatní lampy a světla zajišťují prostor v  daném úseku.

Nepřímé osvětlení - vzniká odrazem světla od stěny nebo stropu zpět do místnosti. Docílit tohoto efektu můžeme samostatným svítidlem, jehož žárovka vyzařuje světlo do strany nebo vzhůru, případně integrováním zdroje světla do podhledu. jedna z  možností je snížit strop tvarovaným sádrokartonem. a za jeho kraj skrýt zářivky. Zvolíte-li tuto variantu, počítejte s vyšší počáteční investicí.

 

Rozhodně kombinujte

Nepřímé světlo kombinujte se světlem směřujícím na určitou část prostoru. Toto osvětlení je vhodné u jídelního stolu, pracovní plochy v kuchyni apod. Podle účelu volíme svítidla závěsná, přisazená, nebo integrovaná. Při výběru svítidla se nezapomeňte informovat o zdroji světla. Pamatujte, že bílá může mít nejrůznější odstíny a různý je také úhel světla. 


Chcete-li  osvětlit celou stěnu, pak dejte přednost širšímu úhlu, pro osvětlení obrazu postačí úhel užší. Bílé světlo by mělo být co nejvíc podobné dennímu, což znamená, že hledáme teplý odstín. Dobrou zprávou je, že LED diody, které doposud svítily studeným odstínem, dnes můžeme pořídit i v příjemné teplé barvě. Říkáte si, že LED diody doma ještě nemáte? Pokud tomu tak je, připravte se na velkou změnu. Původní žárovky se totiž přestávají vyrábět a nahrazují je žárovky se stejnou paticí, ovšem uvnitř svítí LED diody.

Pokud vás omrzely  bílé, chromované či nerezové lampy, pak  je tu  novinka.  Přední výrobci osvětlení totiž připravili kolekce rezavých lamp. Nebojte se je pověsit do vašeho monimalistického bytu, takový je totiž letošní trend. A pokud z lampy vykukuje třeba tráva, pak je to přesně to, co je letos módní.

Novinky do schránky

Každý týden to nejzajímavější ze světa bydlení.
Kdykoliv budete chtít, můžete se odhlásit.