Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Stylový zahradní nábytek

Do kategorie stylový zahradní nábytek řadíme především sestavy z ekoratanu, jejichž design je opravdu velmi elegantní. Ekoratan, který věrně imituje ratanový přírodní materiál, to je materiál použitý pro výrobu tohoto zahradního nábytku. Nábytek z ratanu, který nabízí vysoký komfort díky poduškám, polštářkům a designu, je velmi populární. Zahradní ratanový nábytek patří k cenově náročnějším, avšak nabízí vysokou kvalitu. Jak jsme již uvedli, díky použití podušek patří zahradní nábytek z ratanu k těm nejpohodlnějším.

Zahradní nábytek z ratanu nabízí na Aldo spousty možností. Zkombinovat lze křesla z ratanu, stoly z ratanu, sedačky, lehátka z ratanu apod. Předností tohoto nábytku je dlouhá životnost, atraktivní stylový vzhled, pohodlnost a přírodní materiály.

Zahradní nábytek z ekoratanu v plusech

Eko ratan je obměna technoratanu ale na vyšší úrovni a především s větší životností. Jde o syntetické vlákno, které je téměř k nerozeznání od přírodního ratanu (na rozdíl od technoratnu, který je z plastu). Eko ratan v sobě spojuje vlastnosti přírodního ratanu a technoratanu v té nejlepší podobě, jelikož odolnost vůči povětrnostním vlivům je daleko větší než u obou zmiňovaných materiálech. Zahradní nábytek stačí v případě potřeby umýt vlhkým hadříkem, houbičkou. Pokud je velmi znečištěn, pak můžete do teplé vody přidat trochu mýdla. V zimním období určitě doporučujeme nábytek přikrýt nepromokavým materiálem, ale není nutné schovávat ze zahrady. Po celý rok může být zahradní nábytek na vaší zahradě (samozřejmě že neplatí pro podušky).

 

                                             

 

Zahradní nábytek z eko ratanu v mínusech

Jako mínus můžeme označit především vysokou cenu. Počáteční investice do ratanového nábytku je velká, ale nábytek máte opravdu na několik desítek let. Další můžeme říci nevýhodou je, že na ratanové zahradní sestavy potřebujete dostatek místa. Ale i výrobci tohoto typu zahradního nábytku pamatují na majitele menších zahrad a přicházejí pomalu například se zahradními sestavami menších rozměrů, či dokonce určeným pouze pro dvě osoby. A tak stále častěji se můžeme s ratanovým zahradním nábytkem setkat také na terasách, či balkónech.