Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Specifikum dětských pokojů

Pokud jste se rozhodli sami zařídit dětský pokoj pro svoji ratolest, vězte, že stojíte před nelehkým úkolem. I většina profesionálních bytových designérů považuje právě dětské pokoje za jeden z nejtěžších úkolů. Tento článek se nesnaží být návodem jaký dětský nábytek a vybavení zakoupit, ale měl by se pro vás stát jakýmsi vodítkem a pomocníkem při vašem rozhodování.

 

Zařízení dětského pokoje podle věku

Specifikum dětských pokojů tkví v tom, že se zde střetává hned několik funkcí, které obvykle bývají rozděleny mezi více místností. Je zde nutno umístit část pro spaní, úložné prostory, část pro práci a studium, ale nesmíme také zapomínat na prostor pro hraní. To vše musíme často vtěsnat do poměrně malého prostoru, a to s přihlédnutím k celkové bezpečnosti dítěte. Každé dítě s věkem mění i své zájmy. V tomto ohledu existuje několik přelomových okamžiků, kdy dochází k výrazné změně potřeb a zájmů. První zlom nastává kolem šestého roku, kdy se z našeho potomka stává malý školák a je nutno zařídit nějaký pracovní kout. Další zlom přijde kolem desátého roku, kdy se pomalu začínají ustalovat volnočasové aktivity a zájmy dítěte. Z pokoje se pomalu stěhují hračky, které jsou nahrazovány nejen sportovním vybavením, ale například rybářskými potřebami nebo hudebními nástroji. Veselé obrázky na stěnách nahrazují plakáty s hudebními hvězdami a v pracovním koutě se objevuje počítač. S nástupem na střední školu přichází společně s novými kamarády i nové zájmy a další přestavba - tentokrát už studentského pokoje – do jejíhož průběhu už většinou nemáme povoleno zasahovat.

   

       

 

 

Počítejte v dětském pokoji do budoucna

Pokud nás omezuje nedostatek místností, je na místě popřemýšlet i s ohledem do budoucna, kolik potomků a případně s jakým věkovým rozdílem bude dětský pokoj sdílet. Nejde o to, jen přidat další postel a rozdělit poličky v prádelníku, ale je nutné se zamyslet i nad potřebou určitého soukromí každého jednotlivce. Je dobré například opticky (třeba nějakým přenosným paravánem či zástěnou) oddělit pracovní část pokoje. Pokud s dalším obyvatelem do dětského pokoje počítáme do budoucna, je vhodné zakoupení nějakého modulového nábytku, ke kterému časem přikoupíme další příslušenství. Tuto výhodu vám nabízí většina dětských pokojů v naší nabídce.

 

        

Vybrat si můžete také dětské pokoje holandského a francouzského výrobce

 

Děti se samozřejmě vyvíjí, a to nejen tělesně, ale s věkem se mění i jejich zájmy. Pokud nechceme investovat do nového vybavení příliš často, stojí za zvážení, zda nepořídit nějaký neutrálnější nábytek, omezit svoji kreativnost při výmalbě stěn a neozdobit dětský pokoj nějakými vhodnými doplňky, kterých je dnes k sehnání opravdu veliké množství.

 

 

Vkusné doplňky si můžeme i sami vyrobit, anebo třeba zapojit i děti. Jinak na nábytku Aldo nabízíme i velmi hezké doplňky do dětského pokoje, které jsme zaředili do kategorie dětských potřeb.