Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Sestavte si ložnici opravdu dle vašich potřeb

Chystáte se právě zařídit ložnici a chcete, aby jste se v ní cítili opravdu velmi příjemně? Je to důležité, protože kvalita spánku rozhoduje o věcech, které si často ani neuvědomujeme, nepřipouštíme. Výkonnost v práci, kvalita spánku ovlivňuje opravdu řadu věcí, dokonce i to, zda jsme v životě šťastní. Když se dobře vyspíme, tak máme dobrou náladu a tak vývoj dění a sled události naše dobrá nálada určitě ovlivní.

Stejně jako to, zda jsme či nejsme unaveni. Ale o kvalitě matrace či samotné postele toho už bylo napsáno spousty, my dnes máme na mysli něco jiného. Chceme se více zaobírat pocity, které by jste v ložnici z konkrétního nábytku či celkového vybavení měli mít. Nepodléhejte při výběru ložnice módním trendům, dejte více na intuici a na to, co se vám líbí, ne co je moderní či populární. jednoduše řečeno, vybírejte nábytek, který vás prostě osloví designem ať už vám všichni třeba budou říkat to není dobré, to není hezké. je to jen a jen vaše ložnice. Druhá věc je, když už žijete v páru, tam je třeba jít cestou kompromisu a pokud je váš vkus rozdílný, připravte se třeba i na těžkou diskuzi. Ale stojí za to, aby každý z vás a společně potom dohromady, jste měli místo, kde vám bude společně velmi příjemně.

Jednoduchý výběr, ložnice jen pro vás

Pokud žijete single, výběr máte o to snazší. Můžete si v ložnici nejen dělat co chcete, ale i vybavit si ji jak chcete. Nabídka ložnic, která je určena k vybavení interiéru jen pro jednu osobu je rok od roku větší. A samozřejmě také nabídka nábytku v samostatných dílech, jelikož ne každý chce vybavit ložnici klasickým, tradičním způsobem. V mnoha případech osoby žijící single žijí v menších, finančně nenáročných bytech, často podnájmech. A tak i k designu ložnic určených pro jednu osobu výrobci přistupují s ohlédnutím k tomuto faktu. Nábytek do menší ložnice není tak náročný na prostor, vesměs se jedná o jednoduché linie, postel je často doplněna šuplíky pro úsporu místa, které využijete jako úložný prostor. Postel s šuplíky můžete pořídit i s nadstavcem a tím tak ušetřit místo za noční stolek. Postel pro jednu osobu je s rozměrem místa na spaní o velikosti pro matraci 140x200 cm, ale nikde není zakázáno, že osoba žijící single si nemůže pořídit klasickou manželskou postel pro matraci 160x200 cm. Je to individuální otázka.

 

                          Manželská postel Tonight

 

Výběr postele, povlečení, polštářů, to vše by mělo být na základě pocitů a toho jak se nám dané produkty líbí. Máte rádi černý, nebo bílý odstín? No tak si přeci pořiďte ložnici ve vašem oblíbeném odstínu i když se to třeba moc zrovna nehodí. Upřednostňujete dřevo v ložnici a žijete v panelákovém bytě kde by se více vyjímal moderní, střídmý design. Nevadí. Pokud chcete mít ložnici z masivu byť i v panelákovém bytě, pořiďte si ji. Vy v ní spíte, vy tam budete trávit čas, především vy se musíte cítit dobře. Je to častá chyba při volbě nábytku, že vybíráme dle módních trendů. Vybírejme pocitově, opravdu. A pro ložnici to platí dvojnásob.

 

                                                        

 

Pokud žijete sami a máte dostatek místa v předsíni, je lépe umístit šatní skříň právě tam. prostorná ložnice je to nejlepší, co pro sebe můžete udělat a tak se striktně nedržte toho, že v ložnici musí být také skříň, komoda, noční stolky apod. Co v ložnici bude, že třeba jen velká postel a pár květin? Pokud to tak chcete, tak to tak udělejte. V ložnici by dle rad odborníku neměla být televize. Uvolňuje vás to, chcete se na zprávy podívat z pohodlí postele. Udělejte to tak. Vše v životě přeci záleží na psychice a pokud budete dělat věci, které máte rádi, pak budete šťastní. Někdo nejvíce relaxuje tím, že v posteli snídá. Ano, víme, nemělo by se to. Ale..? Uvolní a nabije vás energií snídaně v posteli o víkendu? Tak to dělejte. Zařizujte ložnici dle sebe a žijte v ložnici dle sebe, aby jste především vy byli spokojení.

 

 

Ložnice pro dva, měli by jste se domluvit na kompromisu

Ano, vybírat ložnici ve dvou, aby každý z vás byl spokojený je složitější. Naštěstí ve většině případů, doufáme že ve všech, vybíráme ložnici ve fázi velkých emocí a zamilovanosti a tak domluva je jednodušší, jsme ochotnější na ústupky a druhým naslouchat. Mějte ale na paměti, že každý v ložnici byť žijete v páru, musí mít své soukromé místo. Třeba právě v podobě nočních stolků, nebo oblíbené dekorace. Někdo z partnerů třeba bude chtít do ložnice starý, škaredý, ale oblíbený "ušák", křeslo na čtení. No, je to někdy těžké.

 

                             Ložnice Aalborg black

 

Dnes je nabídka nábytku tak široká, že i v páru najdete řešení pro její vybavení. Pokud má jeden z partnerů raději tmavší odstíny a druhý světlejší, i nabídka odstínů je tak široká, že lze najít kompromis. Je zde také dostupnost nejrůznějších rozměrů postele, pro velké spáče i pro matraci 180x200 cm. Klasický rozměr postele pro dva je pak pro matraci 160x200 cm. A i když se máte opravdu rádi, nepodléhejte lákadlu pořízení multifunkčních postelí, které díky úložným prostorům šetří místo, ale mají jen rozměr 140x200 cm. je to pro dva opravdu málo i v době, kdy jste k sobě stále "přitulení". A až vyberete, ještě jednou důkladně před pořízením ložnice zvažte, zda opravdu v ložnici budete šťastní. Věříme, že naše široká nabídka jak sestav ložnic, tak samostatných dílů vám v tom pomůže.