Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Šatní skříně a úložný prostor

Nabídka šatních skříní je rozdělena do dvou kategorií. Šatní skříně do ložnice a samostatné šatní skříně do dětského pokoje. Doplňující kategorií jsou pak skříně do předsíně a do kanceláře, ale jejich nabídka již není tak velká jak v prvních jmenovaných kategoriích. Šatní skříně, které patří do ložnicových sestav, mají stejný design a odstín, jako ostatní nábytek. Ložnicové šatní skříně však můžete zakoupit rovněž samostatně, nebo pokud nechcete jednorázově investovat do ložnice, jednotlivé díly můžete pořizovat postupně. Šatní skříně jako samostatná kategorie nabízí skříně, ke kterým už ve stejném dezénu nelze pořídit další díly nábytku. Jedná se ve většině případů o skříně, které umisťujeme například do předsíní.

 

   

 

 

Jak správně vybrat šatní skříň

Před pořízením šatní skříně bychom měli zvážit nejen její design a moření dřeva, či odstín dýhy, ale také rozměr a v neposlední řadě vnitřní uspořádání. Zásadní při výběru šatní skříně by měla být také otázka, pro kolik členů domácnosti je určena. Výběr šatní skříně se bude lišit, pokud chcete mít každý svou vlastní skříň, nebo pořizujete jednu pro společné užívání. Šatní skříně pořízené pro každého člena domácnosti samostatně jsou ve většině případů ve stejném designu, odstínu a menší, než šatní skříň společná. Samostatné skříně postaveny vedla sebe jsou dvoukřídlé a stejně vysoké. Odborníci na bydlení tento způsob rozdělení šatníků doporučují i když ne vždy jsou k tomu prostorové dispozice.

 

 

Pokud jste tedy pro nedostatek místa v místnosti nuceni pořídit společnosu šatní skříň, snažte se zaměřit především na její vnitřní uspořádání, takzvaného spravedlivého dělení. Společná šatní skříň by měla mít po stranách police a uprostřed šatní tyč. Takové uspořádání je velmi praktické a přehledné. Šatní skříně nabízíme rovněž s nádstavcem, který možnost úložného prostoru ještě dále zvětší.

 

Šatní skříně do předsíně

Šatní skříně do předsíně, jako samostatný díl nábytku ve většině případů nabízí nadstandartní rozměry. Šatní skříně jsou designovány s ohledem na možnosti úložných prostorů, které jsou rovněž často řešeny také nádstavci. Šatní skříně do předsíně tedy nabízí velké rozměry, detailní rozčlenění vnitřního prostoru a praktické doplnění zrcadlem, které bývá z pravidla umístěno na prostředním díle dveří. Šatní skříně velkých rozměrů rovněž nabízí často zásuvné dveře, křídla šatní skříně.

 

 

 

Šatní skříň z masivu, rustikální šatní skříň

Šatní skříně z masivu patří do poslední kategorie skříní, které na Aldu můžete v nabídce najít. Šatní skříně z masivu mají velmi přírodní design, kdy je zachována struktura dřeva. Šatní skříně z masivu, na Aldu z borovicového dřeva, jsou rovněž rozměrově nadstandartní, ale i menší. Často bývají pořizovány pro svou zdravotní nezávadnost a ekologické vlastnosti právě do ložnic a dětských pokojů.

 

 

Nabídka šatních skříní je opravdu široká. Šatní skříně jsou prezentovány od předních českých, ale i evropských výrobců. Šatní skříně v kategorii nábytek z masivu nabízíme od německého a dánského výrobce.