Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Rustikální nábytek z masivu do předsíně

Předsíň je vstupem do domu či bytu, je to první kontakt s vašim domovem. Předsíň by měla být místnost nejen příjemná a hezká, ale také velmi praktická. Pokud vybavíte předsíň jen trochu s ohledem na její možnosti, pak vám může poskytnout i velké množství úložných prostorů. Dnes se zaměříme na stylové předsíně, které jsou vybavené rustikálním nábytkem vyrobeným ze dřeva. Tento způsob vybavení předsíně je vhodný pro ty z vás, kteří disponujete spíše větším prostorem. Rustikální nábytek jako takový patří především díky vlastního designu k mohutným a tak vyžaduje velké prostory, aby vůbec jeho krása vynikla. Finální výsledek pak ale rozhodně stojí za to. Co vše nabízí výrobci rustikálního nábytku pro vaši předsíň? Co je a není možné?

 

Rustikální předsíň ze dřeva mahagon

Pokud chcete, aby vaše předsíň byla opravdu reprezentativním vstupem do domu, pak je velmi dobrou volbou mahagonový rustikální nábytek. Dřevo mahagon samo o sobě patří k velmi elegantním, navíc dánský výrobce zvolil pro samostatné díly nábytku bílý odstín. Díky vysoké kvalitě zpracování a použitého materiálu si pak výrobce vydobyl značku, která je doložena také certifikací. Nabídka předsíňových stěn značky Nova Solo je velmi oblíbená a navíc z nabídky samostatných dílů můžete ještě do vaší předsíně pořídit komodu, zrcadlo či dokonce šatní skříň.

 

                        Rustikální nábytek značky Nova Solo

 

Bílý odstín je rovněž vhodný do tmavých předsíní, kde není běžně dostupné slunce. Místnost tímto rustikálním nábytkem příjemně rozjasníte. Dřevo mahagon patří k jedněm z nejkvalitnější, nabízí vysoký stupeň tvrdosti a nábytek z něho vyrobený je tak odolný vůči mechanickému poškození. Bohužel nevýhodou je, že nábytek ze dřeva mahagon patří k těm dražším, ale to je cena za kvalitu. Jsou samozřejmě i levnější varianty a to rustikální nábytek ze dřeva borovice, které je na pořízení daleko dostupnější alternativou.

 

Rustikální předsíň z kvalitní dřeva je základ

O nabídce rustikálního nábytku ze dřeva borovice si povíme něco více, jelikož díky jeho cenové dostupnosti je přeci jen zájem o něco větší, než o značkový nábytek ze dřeva mahagon. Nabídka je rovněž daleko větší a vy můžete předsíň zařídit tímto nábytkem opravdu mnoha způsoby. Opět jednou z možností je pořízení především předsíňové stěny, která má opravdu jako díl nábytku řadu výhod. Zakryje případné nerovnosti na stěně, jelikož horní část je spojena s dolní deskou, na které jsou umístěny věšáky na kabáty. Ve spodní části je vždy skříňka na boty a v horní části ještě odkládací police. Někdy bývá předsíňová stěna doplněna zrcadlem, pak je její šíře samozřejmě větší. Předsíňové stěny patří k oblíbeným, jelikož i přes skutečnost, že se jedná o rustikální design, nezaberou příliš mnoho z prostoru.

 

                                Rustikální nábytek značky Nova Solo

 

Dřevo borovice je u tohoto typu rustikálního nábytku ošetřeno přírodním voskem, jedná se tak o čistě ekologický, zdravotně nezávadný produkt. Odstín světle hnědého vosku také patří k velmi oblíbeným, ale na výběr máte ještě řadu jiných možností. Od odstínu bílé patiny až po velmi tmavý odstín venge. Rustikální nábytek ze dřeva borovice nevyžaduje nijak zvláštní péči co se týká jeho údržby, ovšem dřevo už není tak tvrdé jako je mahagon a tak je třeba s nábytkem přeci jen zacházet opatrněji. Je třeba počítat také s tím že borovice ošetřena voskem je povrch pórovitý, který pohlcuje prach a nečistoty, čímž dochází ke změně odstínu v průběhu prvních tří let. Nábytek vždy o jeden stupeň ztmavne.

Rustikální nábytek všeobecně patří k velmi stylovým a jako vše má své příznivce i odpůrce. Pokud patříte k milovníkům tohoto stylu, věříme, že nabídka vás zaujme. Možností je celá řada a i pro nábytek ze dřeva borovice platí nabídka samostatných dílů, které mohou prakticky doplnit vaši předsíň. Ať už se jedná o komody, samostatná zrcadla, police či šatní skříně. Za zmínku stojí i nabídka židlí, nebo lavic, které mohou rovněž doplnit interiér předsíně.

 

 

                                                             

 

Na ilustrační fotografii představujeme jeden z možných návrhů sestavení rustikální předsíně. Lavice na posazení, komoda a předsíňová stěna. Spojení dílů nábytku, které v předsíni patří k nejčastějším. Pro fotografii jsme zvolili rustikální nábytek v surovém stavu, tedy bez povrchové úpravy voskem. I toto je možné a to pro ty z vás, kterým nabízené odstíny nevyhovují a zvažujete si nábytek namořit dle vlastního vkusu. Ale nábytek je oblíben i tak jak je na fotografii, jedná se tak o přírodní, původní odstín dřeva. Dané díly stačí pouze nalakovat, aby dřevo bylo chráněno před poškozením.

A to nejlepší nakonec. Rustikální nábytek je jedinou kategorií, kde lze upravit dle vlastních požadavků rozměry. Jedná se o možnost výroby nábytku na míru. Design měnit nelze, ale u každého z nabízených dílů můžete zadat vlastní výšku, šíři i hloubku. Nábytek lze zcela přizpůsobit rozměrům vaší předsíně.