Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Rustikální nábytek ve francouzském stylu

Můžeme říci, že rustikální nábytek má velmi specifický design, který si buďto zamilujete, nebo vás vůbec neosloví. Dnešní článek bude pro milovníky rustikálního designu a představíme vám designy francouzského výrobce. Čím je rustikální nábytek ovlivněný francouzskou kulturou jiný? Není tak strohý, nábytek je více propracovaný a elegantní. Francouzský výrobce také pro výrobu tohoto typu nábytku nepoužívá jen dřevo, ale i mdf desku, nebo laminát, kdy oproti masivu je cena samozřejmě markantně nižší. Přitom laik jen málokdy pozná, že nábytek není ze dřeva. Díky eleganci francouzského rustikálu není nábytek ani tak mohutný a tak se nabízí jeho využití i do menších interiérů. Co vše vám můžeme z nabídky francouzského výrobce představit se dozvíte dnes.

 

Rustikální nábytek do malých interiérů

Jak jsme již předeslali v úvodu, francouzský design je díky své eleganci vhodný i do menších interiérů. Řada kolekcí je také v bílém odstínu a jak je známo, bílý odstín opticky zvětšuje daný interiér. Rustikální nábytek lze pořídit do všech interiérů, od vybavení jídelny až po vybavení ložnice. Do jídelny lze pořídit dokonce jídelní stůl s možností rozložení na větší rozměr, což je především dáno použitým materiálem mdf desky, nebo laminátu. Výrobce klade důraz i na praktické využití nábytku a tak není ničím výjimečným, že je při výrobě použito i tvrzené sklo, jako například opět u jídelního stolu pro jeho desku. Můžete tak na stůl položit i horké předměty, údržba stolu je oproti dřevěnému nábytku také velmi snadná.

 

                   Ložnice Margaux

 

Na ilustračních fotografiích je vidět, jak jiný je francouzský rustikální nábytek. I přes použití novodobých materiálů je zachován tradiční design, ve spojení s tvrzeným sklem zase může i takový nábytek oslovit milovníky modernějších designů. Rustikální nábytek to je i nabídka samostatných dílů, kdy vy sami si můžete vybrat pouze to co potřebujete. Velkým trendem je také pořízení či umístění jednoho rustikálního "kousku" do moderního interiéru.

Pokud se rozhodnete vybavit celý interiér rustikálním nábytkem a místnost je malá, pak je právě lépe vybírat z nabídky samostatných dílů. V nabídce nechybí jak jsme již uvedli ani nábytek určený pro vybavení obývacího pokoje, kdy nechybí samozřejmě ani televizní stolky, které jsou rozměry již přizpůsobeny velkým lcd obrazovkám.

 

                      Rustikální nábytek značky Nova Solo

 

V našem návrhu obývacího pokoje je využito v podstatě jen tří dílů rustikálního nábytku a místnost je velmi příjemná, nic v ní nechybí. Líbí se nám i spojení bílého nábytku s tmavě šedou výmalbou stěn. Kontrasty rozhodně mají něco do sebe.

Rustikální nábytek do větších interiérů

Pokud máte to štěstí a jste majiteli většího interiéru či místnosti, pak je samozřejmě vaše možnost volby daleko větší. Do velkých interiérů se hodí tradiční rustikální designy z tmavého dřeva i když i zde využil francouzský výrobce pro výrobu daných kolekcí novodobé materiály. Od masivní nábytku však opravdu k nerozeznání.

 

                   

 

Na ilustračních fotografiích představujeme tradiční design s typickou mohutností daných dílů rustikálního nábytku. Tmavé dřevo také více působivé ve větších interiérech. Dva návrhy rustikálních ložnic jsme pak neuvedli náhodou, ale k porovnání, jak rozdílný může být rustikální nábytek. 

 

                           

 

Druhý návrh, ložnice je opravdu typickým zástupcem rustikálního designu, se všemi tradičními prvky. Jsou zde propracované, mosazné úchytky, postel umístěná na typických kulatých podstavcích. Velká až robustní šatní skříň, samozřejmě se zrcadly umístěnými na jejím průčelí. Pro oba návrhy platí také možnost pořízení samostatných dílů. Třeba proč ne jen postele, která může vaší ložnici dodat zcela jiný rozměr. Tmavý odstín dřeva samozřejmě v jeho imitaci je rovněž vhodnější do větších prostorů. A jak sami můžete posoudit na ilustračních fotografiích, že je nábytek vyroben z mdf desky a ne masivu je jen stěží rozpoznatelné.

 

Nabídka rustikálního nábytku dnes je velmi různorodá a můžeme říci, že design je velmi právě u tohoto druhu nábytku ovlivněn kulturou dané země. Francouzský rustikální nábytek patří k těm velmi elegantním.