Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Rustikální nábytek trochu jinak

Na našem e-shopu najdete celou řadu rustikálního nábytku a to v nejrůznějších odstínech a z nejrůznějšího materiálu. A ne vždy se musí jednat o materiál dřeva. Některé ze sestav jsou vyrobeny z lamina, mdf desky, především pak od francouzského výrobce. Takový rustikál má bezesporu velkou výhodu v nízké pořizovací ceně a proto se stal tolik oblíbený. Na druhou stranu u nás v nabídce najdete také například rustikální nábytek našeho dánského partnera, který přináší značkový, ale velmi drahý nábytek vyrobený z kvalitního dřeva mahagon. V dnešním článku se však budeme věnovat levnější nabídce rustikálního nábytku z Francie.

 

Rustikální nábytek z lamina k nerozeznání od dřeva

Díky novým technologiím výroby, ale také povrchových úprav, je rustikální nábytek z lamina k nerozeznání od pravého dřeva. V plné míře je zachován také rustikální, stylový design a to díky použití mdf desky, v některých místech také masivu, právě v kombinaci s již zmiňovaným laminem. Výsledek? Efektní sestavy za velmi příjemné ceny. Pro představu uvádíme fotografie některých rustikálních kolekcí francouzského výrobce.

 

          

 

Rustikální nábytek vyrobený z laminátové desky v kombinaci s mdf deskou má kromě příznivé ceny ještě jeden velký plus. Snadná údržba. Jednotlivé díly nábytku jsou nesrovnatelně více odolnější vůči mechanickému poškození, oproti například dřevu borovice, které je měkké. Nábytek se (jak to bohužel mnohdy u dřeva bývá), vlivem změny teploty v místnosti nemění, nekroutí, nepraská a zachovává stálý odstín řadu let. proto je rustikální nábytek z Francie vhodný také pro vybavení interiéru jídelny, kuchyně, ale dokonce i koupelny. Uveďme pár příkladů.

 

     

 

Všimněte si například praktického provedení jídelního stolu, jehož vnitřní část jídelní plochy je vyrobena z tvrzeného mléčného skla. To má za následek nejen designový efekt (působí velmi příjemně), ale je také velmi praktické. Tvrzené sklo, stejně jako možnost rozložení stolu by nebylo možné, pokud by byl stůl vyroben z masivu. Kolekce Country patří k těm nejoblíbenějším na našich stránkách. Také možná proto, že design není až tak strohý, jak u některých rustikálních kolekcí bývá, ale má nádech francouzského venkova. jednotlivé díly, navíc pak ve spojení s odstínem přírodní borovice, jsou velmi elegantní. Rustikální nábytek na našem e-shopu má široké zastoupení, jelikož je kategorie nábytku velmi vyhledávaná našimi zákazníky.