Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Rustikální nábytek, francouzská elegance

Pokud si myslíte, že rustikální nábytek je vyroben pouze a jen ze dřeva, tak francouzský výrobce vás přesvědčí o opaku. Pro výrobu rustikálního nábytku použil můžeme říci "obyčejné" lamino a to ne náhodou. Chtěl tak docílil oproti nábytku z masivu velmi dostupné ceny a to se mu povedlo. Jeho kolekce rustikálního nábytku v "provensálském" designu jsou opravdu přesvědčivé a imitace nejrůznějších dřevin velmi věrohodná. K neuvěření pak je už jen pořizovací cena, ale to je přeci velmi příjemná skutenčnost. Rustikální nábytek z lamina zachovává všechny tradiční prvky typické pro tento design a kolekce jsou určeny zejména pro vybavení interiéru ložnice, obývacího pokoje a jídelny. Francouzský výrobce také představuje rustikální nábytek z mdf desky, který můžeme pořizovací cenou zařadit mezi lamino a masiv. Taková zlatá střední cesta. Rádi vám představíme jednotlivé kolekce v návrzích, aby jste měli představu, jak nábytek vypadá v interiéru.

 

Rustikální nábytek z lamina v ložnici

Rustikální design působí v ložnici velmi příjemně. Jako by už samotné provedení nábytku navádělo k relaxaci. Kolekce jsou velmi sofistikované, až řekněme romantické a rozhodně osloví více ženy, než muže. Jsou ale i takové návrhy rustikálních ložnic, které jsou designem více strohé a dámy možná své drahé polovičky na takovou romantickou ložnici přesvědčí. Jak jsme zmínili již v úvodu, dnes vám chceme představit rustikální nábytek cenově zcela někde jinde a to díky použitému materiálu při výrobě, kterým je laminátová deska. Francouzský výrobce používá desky s tloušťkou 15, 18 až 25 mm a tak je nábytek konstrukčně velmi dobře zpracován. Za zmínku stojí také povrchová úprava, která je v podobě plastových pásů nalepených na nábytku, nebo úprava je provedena klasickým nalepením dýhy s danou imitací dřeviny. 

 

                 

 

Pokud se vám některý z našich návrhů ložnice líbí, ale chcete pořídit jen jeden samostatný díl jako kupříkladu postel, pak i tato možnost existuje. Nábytek v sestavách najdete v daných kategoriích také v dílech. Na fotografii představujeme jako zástupce rustikálního designu pro ložnici kolekci Marion. Je opravdu unikátní. Nejvíce pak tato kolekce oslovuje mladé dívky, které jsou single a spíše se věnují kariéře, než zakládání rodiny. Postel si totiž můžete vybrat i v menším rozměru než je klasická manželská postel a to pro matraci o velikosti 140x200 cm. A pokud se vám podaří partnera na tuto ložnici přesvědčit, samozřejmě že v nabídce je postel i v rozměru pro pár, tedy pro matraci o velikosti 160x200 cm. 

 

                                                                      

 

 

U rustikálních designů to nepřehánějte s doplňky a dekoracemi. Design jako takový už sám o sobě interiér velmi zaplní. Je tak velmi dobré volit spíše jednoduché dekorace a pro interiér vybavený rustikálním nábytkem rozhodně platí, že méně znamená více. Kromě ložnic z laminátové desky můžete vybírat i návrhy ložnic třeba ze dřeva borovice, nebo dřeva mahagon, ale o těch zase někdy příště, dnes se věnujeme netradičnímu materiálu pro tento typ designu.

 

 

Rustikální nábytek z lamina v kuchyni a jídelně

Pokud jste milovníky rustikálního designu a trendy v tomto ohledu bedlivě sledujete pak víte, že rustikální design se nejčastěji používá či pořizuje k vybavení jídelny a kuchyně. Vánoční večere u rustikálního designu má opravdu o něco větší kouzlo, než v nadčasovém interiéru. Rustikální design je sám o sobě velmi hřejivý, až nostalgický a automaticky vyvolává větší emoce než moderní nábytek. Možná se vám už někdy stalo, že jste na toulkách po horách narazili na nějakou malou hospůdku velmi stylově zařízenou. Pokud to ve vás něco vyvolalo, tak i rustikální design vás může oslovit a možná jste o tom ani nevěděli.

 

                          

 

 

První fotografie představuje přeci jen pro ty méně odvážné rustikální nábytek v kombinaci také s moderními prvky. Vznikl tak ale velmi originální návrh pro vaši kuchyň. A sami můžete vidět, že i rustikální kuchyň může být velmi funkční, přizpůsobena požadavkům dnešní moderní domácnosti. Dokonce nechybí ani skříňka na mikrovlnou troubu. Na druhé fotografii je detail jídelního stolu, který využil veskrze jen rustikálních prvků. Lze však rozložit na větší rozměr a to ještě před několika desítkami let bylo nemyslitelné. Novodobou variantou je také dodání tvrzeného skla v mléčném odstínu na jídelní plochu. Je to velmi praktické, jelikož tvrzené sklo je snad odolné vůči všemu, rozhodně snese lépe působení horkých a ostrých předmětů na ploše, než laminátová deska.

 

Rustikální nábytek z lamina a mdf desky do dětského pokoje

V posledních letech výrobci přinášejí stále více návrhů dětských pokojů právě v rustikálním designu. Kolekce jsou sice dražší díky náročnosti designu, ale výsledek opravdu stojí za to. Rustikální dětský nábytek oslovuje nejvíce rodiče malých, ale i větších už studujících dívek a to právě díky romantickému stylu. Nejčastějším voleným odstínem pro tyto kolekce je pak bílá. Rustikální nábytek z mdf desky je o něco cenově náročnější než nábytek z lamina, ale zase není až tak drahý jako nábytek z masivu. Takže pokud vaše slečna právě začala chodit do školy a vy zvažujete pořízení pokoje pro ní, pak vězte, že rustikální dětský pokoj posléze využijete i jako studentský pokoj. Minimálně tak nábytek musí a bude sloužit deset až patnáct let, dle toho, kdy slečna rodinné hnízdo opustí. 

 

 

                                                         

 

V posledních letech rustikálního nábytku vyrobeného z jiných materiálů než dřevin velmi přibývá. Důvodem je také skutečnost, že je opravdu už za pět minut dvanáct chránit více naše lesy a přírodu. A tak se výrobci snaží přinášet řešení a návrhy, které by do budoucna byly více a více šetrnější právě k naší přírodě. Věříme, že oproti nábytku ze dřeva je rozdíl v designu opravdu minimální.