Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Rustikální ložnice stále trendy volba

Jen málokterý design nábytku se drží na výsluní tak dlouho, jako rustikální. Nepodléhá módním trendům a v jakékoliv době si rustikální nábytek pořídíte, vždy půjdete s dobou. Rustikální nábytek patří k cenově náročnějším, ale nabízí vysokou kvalitu, materiál masiv v podobě nejrůznějších typů dřeva a v neposlední řadě je nábytek velmi propracovaný. Malou vadou na kráse je to, že díky typické mohutnosti nábytku je spíše vhodný do menších interiérů. Dnes vám představíme novou kolekci rustikálního nábytku Danz, kterou představuje německý výrobce. A pokud jste majiteli malého bytu, je určena i pro vás díky rozměru postele, která je 140x200 cm. V nabídce zatím chybí rozměrově větší varianta s místem na spaní 160x200 cm, ale v průběhu jarních měsíců i tato možnost bude. Pro vybavení ložnice je to jedna z mnoha dostupných kolekcí v nabídce rustikálního nábytku.

 

Rustikální ložnice v nabídce dílů

Na kolekci rustikálního nábytku Danz se nám líbí možnost pořízení daných dílů zvlášť. Vy sami tak rozhodnete, co bude součástí vybavení vaší ložnice. Pokud v ložnici nechcete mít nic víc než postel a nějaké bytové doplňky, tato možnost je s nabídkou dílů zcela reálná. Kolekce představuje také výběr z nabídky skříní. Šatních skříň menších rozměrů v podobě komody a klasická šatní skříň velkých rozměrů. Malá skříň pak právě nahrává možnému vybavení i rozměrově malé ložnice.

 

    

 

Všechny díly v nabídce jsou vyrobeny ze dřeva borovice v bílém provedení. Bílý odstín je však transparentní a tak náznakem zachovává viditelnou strukturu dřeva. Je to záměr výrobce, aby bylo zřejmé, že nábytek je opravdu masivní. Dřevo borovice je vysušené a bez kazů, aby nedocházelo k pozdější deformaci nábytku vlivem prostředí. Šuplíky ani jiné desky se tak působením vlhkosti nedeformují.

 

Rustikální nábytek ať už v jakékoliv podobě má určitě své kouzlo. Bohužel je však náročnější na výrobu i materiál a tak je jeho cena určitě vždy vyšší než ložnice z laminátové desky. Masivní nábytek je však díky novým technologiím a také povrchových úprav velmi kvalitní a nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Povrch nábytku je velmi hladký, dřevo dobře opracované. A nezapomínáme ani na celkový dojem v interiéru, který je k nezaplacení. Navíc dřevo jako materiál pozitivně působí na psychiku člověka a tak pořídit si rustikální nábytek v dnešní uspěchané době je velmi rozumným řešením pro vybavení interiéru.

 

                                                          

 

Sami můžete na návrhu sestavy ložnice posoudit, zda je rustikální nábytek vhodnou volbou také pro vás. Zda na vás interiér ložnice vybavený rustikálním nábytkem působí dobře. Pokud ano, z nabídky nejrůznějších kolekcí můžete vybírat z dalších obdobných návrhů. Třeba se vám bude líbit jiný odstín, ale jsou i rustikální ložnice z jiných materiálů.

 

Rustikální ložnice z laminátové desky?

Ano, výrobci s technologiemi zpracování tak postoupili, že dnes najdete v nabídce rustikálního nábytku i sestavy vyrobené z laminátové desky. Na první pohled je ložnice z masivu a lamina k nerozeznání. Spíše až na druhý, detailnější pohled. Ložnice z laminátové desky zachovávají všechny tradiční, rustikální prvky, je viditelná struktura dřeva, které je ale docíleno povrchovou úpravou, ale především cena je daleko nižší.

 

                                                              

 

Ložnice Marion na dalším ilustrační, návrhu od francouzského výrobce je nepřekonatelná. Jen málokdo by věřil tomu, že materiálem pro její výrobu se stala laminátová deska. Francouzský výrobce při návrhu designu zvolil provensálský prvek, který se prolíná celou sestavou. Například podoba průčelí šatní skříně je typický provensálský motiv, stejně tak jako velmi detailně zpracované úchytky. Celkově je tato ložnice více decentnější, než první návrh německého výrobce ložnice z masivu. V každém případě pokud jste i vy propadli rustikálnímu designu a zvažujete pořízení ložnice v tomto trendu, pak u nás máte možnost z nabídky mnoha kolekcí od nejrůznějších výrobců. A můžete jak jsme zmínili vybírat i z nejrůznějších materiálů.