Zákaznická podpora: +420 724 777 014 (Po-Pá 8:00 - 17:00)
stylové bydlení
0
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
0

První dojem dvakrát neuděláte. A vaše předsíň také ne. Zařiďte si ji se stylem.

Doprava
zdarma nad 2 000 Kč
Doručení
za 3-7 dní

I vaše koupelna si zaslouží vypadat krásně jako vy. Zařiďte si ji stylovým nábytkem a vybavením.

Doprava
zdarma nad 2 000 Kč
Doručení
za 3-7 dní

Retro zahradní nábytek? Proč ne?

V letošním roce představuje německý výrobce opravdu velmi netradiční kolekce zahradního nábytku, především pak jejich design je velmi působivý. V posledních letech jsou designy zahradního nábytku tak komfortní a na takové úrovni, že je lze umístit i do interiéru. Rozdíl mezi zahradním nábytkem a klasickým nábytkem do interiéru se rok od roku zmenšuje. Dnes vám chceme představit unikátní design ratanového zahradního nábytku v několika sestavách. A možná ještě uveďme na pravou míru materiál. Nejedná se o přírodní ratan, ale ekoratan, který je na rozdíl od přírodního ratanu odolný vůči povětrnostním vlivům. Ve srovnání s technoratanem je ekoratan věrnější imitací přírodního materiálu, nepůsobí tak uměle. Mnohdy je od přírodního ratanu téměř k nerozeznání.

 

 

Zahradní nábytek v sestavě s jídelním stolem

Je velký rozdíl zda pořizujeme sestavu zahradního nábytku ke stolování, nebo pro odpočinek. Pokud ke stolování tak v sestavě je samozřejmě jídelní stůl a to buď ze dřeva, nebo kombinace dřeva a ratanu často doplněné jídelní deskou ze skla. My vám dnes představíme zahradní nábytek v sestavě čtyř komfortních křesílek a jídelního stolu. Výrobce spojil při výrobě sestavy ekoratan se dřevem akácie a design je rozhodně v retro stylu. Výsledný efekt? Elegantní zahradní nábytek pro stolování ve vysoké kvalitě.

 

Retro prvky se zde rozumí celkový design, například zakulacení křesílek a způsob, jakým jsou tvarovány nohy. Dřevo akácie pak dodává celé sestavě příjemný kontrast. Nábytek je nejen odolný vůči vlhkosti, dešti a sluníčku, ale je rovněž velmi snadný na údržbu. Dřevo akácie s impregnací, ekoratan z umělého vlákna, stačí tedy nečistoty setřít vlhkým hadříkem s dodáním saponátu na nádobí. Každou sestavu zahradního nábytku nabízí s možností výběru ze samostatných dílů. Pokud vás tedy oslovil třeba jen stůl a židle či křesílka již máte, nemusíte pořizovat celý set, ale jen to co potřebujete.

 

 

Zahradní nábytek v sestavě s konferenčním stolem

Jak jsme již zmiňovali na začátku, jsou ještě sestavy zahradního nábytku spíše k relaxu. Pak je nejčastěji součástí dané sestavy konferenční stolek a zahradní křesla byť i pohodlná jsou vyměněna za sedací soupravu. Samozřejmě s poduškami. Příkladem můžou být následující ilustrační fotografie.

 

    

Na první fotografii rohová sedací souprava s poduškami a polštáři je doplněna konferenčním stolkem. Pokud nemáte prostor na vaší zahradě, nebo nejste příznivci sedacích souprav na zahradě, lze také zvolit elegantní sestavu čtyř křesílek s konferenčním stolkem. Možností je opravdu celá řada.

 

Řekněme si ještě několik málo slov o novodobém a velmi oblíbeném již od samého počátku materiálu, ekoratanu. Je to obměna technoratanu ale na vyšší úrovni a především s větší životností. Jde o syntetické vlákno, které je téměř k nerozeznání od přírodního ratanu (na rozdíl od technoratnu, který je z plastu). Eko ratan v sobě spojuje vlastnosti přírodního ratanu a technoratanu v té nejlepší podobě, jelikož odolnost vůči povětrnostním vlivům je daleko větší než u obou zmiňovaných materiálech. Zahradní nábytek stačí v případě potřeby umýt vlhkým hadříkem, houbičkou. Pokud je velmi znečištěn, pak můžete do teplé vody přidat trochu mýdla.

V zimním období určitě doporučujeme nábytek přikrýt nepromokavým materiálem, ale není nutné schovávat ze zahrady. Po celý rok může být zahradní nábytek na vaší zahradě (samozřejmě že neplatí pro podušky).

 

 

Novinky do schránky

Každý týden to nejzajímavější ze světa bydlení.
Kdykoliv budete chtít, můžete se odhlásit.