Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Retro zahradní nábytek? Proč ne?

V letošním roce představuje německý výrobce opravdu velmi netradiční kolekce zahradního nábytku, především pak jejich design je velmi působivý. V posledních letech jsou designy zahradního nábytku tak komfortní a na takové úrovni, že je lze umístit i do interiéru. Rozdíl mezi zahradním nábytkem a klasickým nábytkem do interiéru se rok od roku zmenšuje. Dnes vám chceme představit unikátní design ratanového zahradního nábytku v několika sestavách. A možná ještě uveďme na pravou míru materiál. Nejedná se o přírodní ratan, ale ekoratan, který je na rozdíl od přírodního ratanu odolný vůči povětrnostním vlivům. Ve srovnání s technoratanem je ekoratan věrnější imitací přírodního materiálu, nepůsobí tak uměle. Mnohdy je od přírodního ratanu téměř k nerozeznání.

Zahradní nábytek v sestavě s jídelním stolem

Je velký rozdíl zda pořizujeme sestavu zahradního nábytku ke stolování, nebo pro odpočinek. Pokud ke stolování tak v sestavě je samozřejmě jídelní stůl a to buď ze dřeva, nebo kombinace dřeva a ratanu často doplněné jídelní deskou ze skla. My vám dnes představíme zahradní nábytek v sestavě čtyř komfortních křesílek a jídelního stolu. Výrobce spojil při výrobě sestavy ekoratan se dřevem akácie a design je rozhodně v retro stylu. Výsledný efekt? Elegantní zahradní nábytek pro stolování ve vysoké kvalitě.

Retro prvky se zde rozumí celkový design, například zakulacení křesílek a způsob, jakým jsou tvarovány nohy. Dřevo akácie pak dodává celé sestavě příjemný kontrast. Nábytek je nejen odolný vůči vlhkosti, dešti a sluníčku, ale je rovněž velmi snadný na údržbu. Dřevo akácie s impregnací, ekoratan z umělého vlákna, stačí tedy nečistoty setřít vlhkým hadříkem s dodáním saponátu na nádobí. Každou sestavu zahradního nábytku nabízí s možností výběru ze samostatných dílů. Pokud vás tedy oslovil třeba jen stůl a židle či křesílka již máte, nemusíte pořizovat celý set, ale jen to co potřebujete.

Zahradní nábytek v sestavě s konferenčním stolem

Jak jsme již zmiňovali na začátku, jsou ještě sestavy zahradního nábytku spíše k relaxu. Pak je nejčastěji součástí dané sestavy konferenční stolek a zahradní křesla byť i pohodlná jsou vyměněna za sedací soupravu. Samozřejmě s poduškami. Příkladem můžou být následující ilustrační fotografie.

Řekněme si ještě několik málo slov o novodobém a velmi oblíbeném již od samého počátku materiálu, ekoratanu. Je to obměna technoratanu ale na vyšší úrovni a především s větší životností. Jde o syntetické vlákno, které je téměř k nerozeznání od přírodního ratanu (na rozdíl od technoratnu, který je z plastu). Eko ratan v sobě spojuje vlastnosti přírodního ratanu a technoratanu v té nejlepší podobě, jelikož odolnost vůči povětrnostním vlivům je daleko větší než u obou zmiňovaných materiálech. Zahradní nábytek stačí v případě potřeby umýt vlhkým hadříkem, houbičkou. Pokud je velmi znečištěn, pak můžete do teplé vody přidat trochu mýdla.

V zimním období určitě doporučujeme nábytek přikrýt nepromokavým materiálem, ale není nutné schovávat ze zahrady. Po celý rok může být zahradní nábytek na vaší zahradě (samozřejmě že neplatí pro podušky).