Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Retro nábytek, návrat starých časů?

V posledních letech výrobci stále více přicházejí s nabídkou retro designů. Móda se vždy v určitých etapách vrací a ne jinak je tomu v bytovém designu. Retro nábytek dnes, to není zastaralý, nemoderní design, ale opravdu netradiční, nadčasové návrhy. Nejvíce je retro nábytek vhodný do rozměrově menších místností a tak se nabízí především interiéry v panelákových bytech apod. Dnes vám představíme, jak k retro nábytku přistupuje francouzský výrobce. Jeho kolekce jsou určeny především do jídelny, obývacího pokoje, ale najdeme i návrhy do ložnice. Retro nábytek je minimalistické řešení pro váš interiér na výběr z široké palety odstínů. Dnes vás přesvědčíme, že "retro" není nic zastaralého a nemoderního.

 

Retro design v obývacím pokoji a jídelně

Francouzský výrobce přichází s nabídkou dvou kolekcí pro interiér jídelny a obývacího pokoje. A výběr interiérů není náhodný. Jídelna s obývacím pokojem je často v moderním bydlení jedna místnost, která tyto interiéry spojuje. Retro nábytek tak můžete ve stejném designu i odstínech pořídit do obou interiérů umístěných v jedné místnosti v jedné kolekci. Tím lze docílit jakési harmonie, jedno navazuje na druhé. Na fotografiích sami můžete posoudit, jak interiéry vybavené retro nábytkem na vás působí. Zda je to design, který vás osloví či nikoliv.

 

Tv stolek Ness grafit     Komoda Ness grafit

 

První kolekce v nabídce pod názvem Ness, nabízí nábytek do jídelny i obývacího pokoje hned v několika odstínech. Spojení bílé, imitace přírodního dřeva, tmavě hnědé a šedé. Může se zdát, že jak ne jeden typ nábytku je to až příliš odstínů, ale i přesto je interiér či oba interiéry velmi harmonické. Retro nábytek má ještě jedno specifikum. Ať už je to komoda, vitrína či televizní stolek, vždy je vše umístěno na nožičkách. Pro jídelní židle pak často výrobce používá jako výrobního materiálu masivu. První fotografie nabízí také menší jídelní stůl, který s funkcionalistickými židlemi je to pravé pro malý, leč moderní interiér.

Trendy spojení odstínů přírodního, světlého dekoru dřeva s tmavě šedou, grafitovou barvou provází i další díly nábytku v kolekci Ness. Trendy design s retro prvky, které můžete využit pro vybavení obývacího pokoje, nebo také jídelny. Široký výběr a vysoká kvalita, která je již pro produkty španělského výrobce tolik známá.

 

Retro design do vaší ložnice

Pokud právě zařizujete či se chystáte vybavit vaší ložnici, třeba bude pro vás dnešní článek inspirací a retro design překvapením. Málokdo tuší, co vlastně retro design je a jak vypadá. Proto vám představujeme další kolekci v moderním designu s tradičními retro prvky. A je to kolekce určená pro vybavení právě ložnice. Jejím autorem není nikdo jiný než francouzský výrobce. Kolekce kromě tradičních, známých dílů určených do ložnice jako je postel, komoda, nebo skříň, nabízí i regály. A ty do ložnice v kolekcích jen málokdy najdete.

 

Nábytek do ložnice Aalborg

 

Pro postel zvolil výrobce čalouněné čelo, které je velmi elegantní. I v této kolekci můžete vidět tradiční retro "nožičky", na kterých jsou dané díly umístěny. Opět je vše navrženo rovněž v duchu minimalistického designu a tak se jaksi samo nabízí vybavení menších interiérů ložnic. Zkrátka a dobře, retro design neznamená zastaralý, nemoderní, ale opravdu nadčasové možnosti pro vaše bydlení.