Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Rádce při výběru vestavěných skříní

Možná se to bude zdát zvláštní, ale vestavěné skříně jsou víceméně trendem evropským, v americe tento typ skříní moc zájem nebudí. Možná je to tím, že američané mají tendenci bydlet spíše v domech než v bytech, a chtějí tedy spíše samostatně stojící než skříně vestavěné. Ať je to jak chce, američani vestavěným skříním moc neholdují, tyto skříně patří spíše na evropský trh.

 

 


Tipy a triky při volbě vestavěné skříně

Podobně jako v realitách jsou tři nejdůležitější pravidla "Poloha, poloha a nakonec Poloha" je u skříní tato mantra "Materiál, materiál, a materiál". To z čeho vestavěnou skříň zhotovíte dost podstatně ovlivní její kvalitu od nynějška za pět let. Mezi nejoblíbenější materiály patří masivní dřevo, laminát a konečně dýha.

 


Skříně z laminátu

Co se týče oblíbenosti tak laminát je pro výrobu skříní dlouhodobě na špičce, zvláště díky jeho odolnosti, tvrdosti a téměř neomezené škále povrchů k výběru. Mezi výhody laminátu patří například odolnost proti vlhkosti, což může být velká výhoda například pokud vestavěnou skříň chcete umísti blízko ke dveřím do kuchyně, kde je zvýšená vlhkost a dřevěná skříň by dříve či později popraskala a nabobtnala. V kuchyni je doporučeno umísťovat buď skříně výhradně z laminátu, a nebo v kombinaci s dýhou. Skříně z laminátu by však měly přijít nad kuchyňskou linku a sporák, kde je vlhkost nejvyšší.

 


Dýhové vestavěné skříně například do kuchyně

Vestavěné skříně z dýhy volí často hospodyňky do kuchyně, protože dýha je jako materiál velmi odolná, a navíc i hezky vypadá. Avšak oproti laminátu je méně odolná proti vlhkosti, takže dýhové skříně nedoporučujeme umísťovat do přímé blízkosti kuchyňské linky.

 


Návrhář s ceníkem vestavěných skříní

Vestavěné skříně mají oproti klasickým samostatně stojícím skříním obrovskou výhodu v tom, že vestavky lze navrhout na míru vašim přáním v online návrháři. Online návrhář vestavěných skříní vám umožní navrhnout si vestavěnou skříň na míru tak, aby přesně odpovídala vašim požadavkům a rozměrům které potřebujete. Tím však výhody nekončí, protože pro ty, co se chtějí nejprve inspirovat novými trendy je zde fotogalerie vestavěných skříní s ceníkem. Jinými slovy pro kvalitní vestavěné skříně doporučujeme Interiéry radýs - vestavěné skříně v praze.