Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Potřebujete nějaký šikovný regál?

Často nacházíme v časopisech, ale i u nás nepřeberné množství článků jejichž námětem je dětský pokoj, kuchyň, nechybí samozřejmě ložnice. Ale když hledáme konkrétní inspiraci například pro regál na knihy, dekorace, či jiné bytové doplňky, náměty chybí. Uvědomili jsme si, že i my zapomínáme na tento praktický díl nábytku a přitom je to mnohdy velký pomocník. Navíc nabídka nejrůznějších regálů v nejrůznějších rozměrech a odstínech není vůbec malá. Pokud tedy zrovna teď regál hledáte, čtěte dál. Dnešní zastavení je věnováno právě jim.

Regály do dětského pokoje

Můžeme říci, že jejich nabídka je nejvíce barevná, což je logickým vústěním toho, že jsou určeny především pro malé děti. Nabídku regálů můžete doplnit látkovými boxy nejrozmanitějších barev. Můžete třeba hračky rozdělovat právě podle barvy daného boxu, dítě se tak snadno velmi rychle zorientuje kde co má. Barevné boxy také pomohou udržet pořádek ve vašem dětském pokoji. Autorem těchto velkých pomocníků je německý výrobce.

 

    

 

Regály do všech místností

Nabídka regálů není rozdělena úplně dle toho, do jakého interiéru by měl být použit. Fantazii a především vašim potřebám se meze nekladou. Záleží jen na vás kde máte místo a kde se odstín daného regálu bude nejvíce hodit. Regály najdete velmi levné, ale také finančně náročné, ty najdete především v kategorii rustikálního nábytku.

 

     

 

Na co si vlastně při výběru regálu dávat pozor? Pokud máte v plánu do regálu ukládat knihy, které když se nahromadí tak už mají dost velkou hmotnost, je důležité vědět nosnost polic. Každý zkušený prodejce nábytku by vám tuto informaci měl poskytnout, měl by ji vědět. Dnešní nabídka to jsou však také velmi netradiční tvary, nadčasové designy a tak vám můžeme obyčejný regál za nízké pořizovací náklady vykouzlit zcela jinou atmosféru v místnosti. Dnes již je zcela běžné možné pořízení regálů se zakřivením, nebo naopak ve tvaru pyramidy. nabídka je opravdu velmi pestrá a určitě stojí za inspiraci.

 

     

 

Jaký je rozdíl mezi regálem a vitrínou?

Velmi zásadní. Regál je otevřený, nabízí pouze police. Vitrína je v mnoha případech prosklená, nebo jednu její část, samozřejmě dolní, tvoří skříňky s dvířky. Vitrína kromě polic může nabízet také úložný prostor, který lze jednoduše zavřít. Do vitríny, na rozdíl od regálu, můžete věci také schovat. Také nabídka vitrín je velmi zajímavá a tak než pořídíte regál zvažte, zda vlastně nepotřebujete více vitrínu. V každém případě před samotným pořízením nábytku je třeba si předem naplánovat, co bude jeho obsahem, které věci chci do regálu, nebo vitríny dát.