Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Postel pro dospívající dítě

Kvalita spánku je pro zdravý vývoj dítěte, pro jeho správný růst velmi důležitá. S kvalitním spánkem samozřejmě souvisí postel a matrace. Než se miminko narodí pořizujeme dětskou postýlku, tu kolem tří let měníme na dětskou postel. Ale dítě roste a mnohdy nás rodiče přeroste a dětská postel z pravidla pro rozměr matrace ne větší než 90x200 cm je opravdu nedostačující. Jaké jsou možnosti lůžek pro dospívající děti, které dosahují výšky 170 i 180 cm? Stačí stále místo na spaní nabízející klasické dětské postele? Dnes vám chceme představit na nábytek Aldo postele pro studenty a jejich výběr není vůbec zanedbatelný.

Jaký rozměr postele zvolit pro náctileté dítě?

Na našem portále máte možnost výběru ze dvou rozměrů, samozřejmě větších než nabízí klasická dětská postel. Postele pro studenty jsou rovněž ve střídmějším designu, neobsahují už obrázky žádných dětských postaviček, mění se také odstíny. V podstatě můžeme studentskou postel přirovnat designem k mnoha manželským postelím s tím rozdílem, že nejsou pro dvě, ale jednu osobu. Často jsou pak postele pro náctileté doplněny úložným prostorem, či praktickým nadstavcem z záhlaví postele. Tím výrobci myslí na skutečnost, že studentský pokoj bývá rozměry menší než ložnice a v mnoha případech v jednom pokoji pobývají dvě děti. Pokud vám tedy prostor dovolí, určitě doporučujeme pro náctileté volit postele s větším místem na spaní než je pro matraci 90x200 cm. Ale uveďme si několik příkladů třeba francouzského a německého výrobce, jak otázku vybavení studentského pokoje vyřešil.

 

                                  

 

Prvním příkladem mohou být postele, kde je velká pozornost věnována úložným prostorům. postel Space Up jsou ukázkou důmyslného, propracovaného designu francouzského výrobce. Postele nabízí rozměr místa na spaní 140x190 cm u obou postelí. Postel Space Up má v ceně také matraci a kovový, rámový rošt, který se velmi jednoduše zvedá, aby umožnil jednoduchý přístup k úložným prostorům.

 

                            

 

Myslíme si, že ukázka těchto dvou postelí je přesně to, co studenti potřebují. Velmi příjemný, moderní design pro ně, praktické využití pro rodiče. Díky velkým úložným prostorům se v dětském pokoji dvou dětí může uvolnit místo na pořízení větší postele. Postel Travel na naši první fotografii zase nabízí osvětlení rámu led systémem, k jehož pořízení vás dospívající ratolesti určitě budou přemlouvat. Postele patří k od samého počátku uvedení na trh k velmi oblíbeným a často bývají také volbou pro osoby žijící single, třeba v malé garsoniéře, které ještě nepomýšlejí na zakládaní rodiny.

 

Studentský pokoj a potřeby náctiletých

Co vlastně v období dospívání dítě nejvíce potřebuje. Soukromí. Hlavně být v pokoji sám za zavřenými dveřmi. Ale takové už období náctiletých je a prošli jsme si tím všichni. Dopřejte svým náctiletým dětem soukromí, v "problematickém věku dospívání" to potřebují jak oni, taky vy. Co by studentský pokoj, kromě již zmíněné větší postele, vlastně měl mít?

S ohledem na typ školy odpovídající psací stůl. To je druhý prvek, jehož velikost bychom měli z dětské, zvětšit na klasickou. Nebojte se do studentského pokoje vybírat psací stoly z kategorie kanceláří, která nabízí rozměrově větší varianty než dětské psací stoly. Můžete vybrat v identickém designu, jako jsou naše uvedené postele, řadu možností. Také rohové psací stoly, které mohou ušetřit značně v prostoru studentského pokoje. Rovněž design je jiný, což je pro dospívající dítě zase přijatelnější, než modrá, či sladce růžová varianta.

 

Psací stůl Game kluci i chlapi milují     Psací stůl Roxy white

 

Možnosti jsou opravdu široké, jelikož při vybavování studentského pokoje není nic proti ničemu vybírat nábytek z "dospělácké" kategorie. A nezapomínejte, že jednou vaše ratolest rodinné hnízdo přeci jen opustí. Postel s místem na spaní 140x190 cm, velký psací stůl, či šatní skříň, může být z vaší strany velkou pomocí do začátku v novém bytě dítěte, když se staví na vlastní nohy. Začátky jsou těžké a jeho nábytek ze studentského pokoje v novém bytě může být dobrým startem.