Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Patrové postele s psacím stolem

V posledních letech se design patrových postelí opravdu velmi změnil. Již to nejsou jen klasická lůžka umístěná pod sebou, kdy patrová postel slouží opravdu jen na spaní dvěma dětem, ale nabízí celou řadu dalších funkcí navíc. Také výrobci přináší patrové postele pouze s jedním místem na spaní, nebo klasické patrové postele s místem na spaní pro dvě děti a rovněž patrové postele s přistýlkou s místem na spaní až pro tři děti. Dalším fenoménem dnešních patrových postelí jsou úložné prostory v podobě polic, komod u některých designů je dokonce součástí patrové postele šatní skříň a psací stůl. Patrové postele dnes, to je zkrátka to nejlepší řešení pro zařízení dětského pokoje, pokud máte k dispozici opravdu jen velmi malou místnost.

 

Patrová postel s psacím stolem pro jedno dítě

Jsou i patrové postele, které řeší pouze jedno místo na spaní. I když máte jen jedno dítko může se vám stát, že rozměr místnosti určený pro vybavení dětského pokoje je jen velmi malý. A i jedno dítě potřebuje přeci prostor na hraní. Řešením, jak v dané místnosti maximálně ušetřit místo je dětská postel s vyvýšeným lůžkem a v prostoru vzniklém pod ním je tak místo pro umístění psacího stolu, polic a úložných prostorů. Zkusme si tento design představit na ilustrační fotografii.

 

Patrová postel Smoozy pro holku    Patrová postel Mezzanine z masivu

 

Na první fotografii je asi nejlépe znázorněná možnost vybavení malého dětského pokoje. Vyvýšená postel a pod postelí psací stůl s dostatečně velkou pracovní plochou i pro studentku. Velmi prakticky pak francouzský výrobce celý návrh patrové postele doplnil policemi. Pokud takovou postel pořídíte, pak už jen stačí dokoupit šatní skříň a dětský pokoj je kompletní.

Druhý návrh díky tmavě šedému odstínu můžeme říci je vhodnou variantou pro kluka. Systém je vlastně úplně stejný, opět vyvýšené lůžko a v prostoru pod ním psací stůl. Zásadní rozdíl je v designu a odstínu a první patrová postel je vyrobená z laminátové desky, druhá postel z masivního dřeva. Takových obdobných designů patrových postelí s psacím stolem určených pro jedno dítě je pak na výběr celá řada.

 

Patrová postel s psacím stolem pro dvě děti

Pokud máte dvě děti a jen velmi málo místa pro zařízení dětského pokoje, chce to už trochu důvtipu a více kombinování, aby jste dětem v jejich království mohli zachovat také nějaké místo na hraní. Dětský pokoj zaplácaný nábytkem není rozhodně nic příjemného. Navíc každé z dětí musí mít svůj osobní prostor jen pro sebe. Jaké jsou možnosti dnes na našem trhu v tomto případě?

 

Patrová postel Bonny pink       Patrová postel Bonny grey

 

Velmi dobrým příkladem maximální úspory místa v dětském pokoji dvou dětí může být kolekce Bonny od belgického výrobce. Design patrových postelí zabezpečí místo na spaní dvěma dětem, ale také dostatečně velký psací stůl pro obě děti. Navíc zde je ještě hluboký šuplík jako úložný prostor navíc. Nejvíc se nám však líbí možnost zasunutí spodního lůžka, když děti potřebují sedět u psacího stolu. Mají prostor na volný pohyb nohou, práce u stolu může být velmi pohodlná. Délka pracovní plochy necelých 200 cm, tedy i při rozdělení stolu napůl zbývá každému z dětí dostatek místa. Každá polovina pracovní plochy je doplněna praktickými policemi.

Patrovou postel v designu, který jsme vám nyní představili, si můžete vybrat z celé řady dostupných odstínů. Od oblíbené růžové pro holky, přes oranžovou až po modrou třeba pro dva chlapce. Nechybí ani neutrální odstíny jako je zrovna například šedý odstín, vhodný pro kluka a pro holku. Všechny patrové postele, ať už od francouzských výrobců či belgického, mají jako součást designu zábranu kolem horního lůžka. Ta zabraňuje pádu dítěte z výšky. Kvalitní materiály a zdravotní nezávadnost jsou již dnes samozřejmostí.