Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Nebojte se kombinovat barvy v dětském pokoji

Pokud se chystáte právě k zařízení dětského pokoje pro vaši ratolest či sourozence, dnešní článek může pro vás být rozhodně inspirací. Dětský pokoj je speciálním místem. V dětském pokoji naše děti prožívají spousty věcí takzvaně poprvé. Dětský pokoj by měl být královstvím i bezpečným přístavem. V dětském pokoji by mělo být vše veselé a barevné, tak jak to děti milují. Pokud máte tu možnost zařiďte dětem místnost barevně a vůbec se nebojte barvy z rozdílného spektra vzájemně kombinovat. Možná budete překvapeni, jak příjemně interiér bude působit. A které odstíny zvolit a jak vybavit dětský pokoj pro holku, pro kluka či pro sourozence o tom bude dnešní povídání. A inspiraci tentokráte přinášíme od dánských designérů dětských interiérů.

Odstíny do dětského pokoje pro holku

Asi všichni tušíte, o které odstíny se bude jednat. Ano správně. Růžová, fialová a bílá barva jsou ty, které malé, ale i větší slečny do dětského pokoje chtějí. A naštěstí nabídka těchto odstínů vůbec není zanedbatelná. Dánský výrobce představuje v kolekcích dětského nábytku z masivu široký výběr odstínů a tyto holčičí rozhodně nesmí chybět. Zkusme si ale přiblížit, jak zařídit dětský pokoj tak, aby nevypadal prvoplánově, tak nějak uměle až přehnaně. Nemusí totiž vše být v růžové, nebo fialové. Můžete odstíny mezi sebou kombinovat, interiér jemně doplňovat také bílým odstínem. Návrhů a možností je opravdu celá řada.

 

Dětská postel Pino pro kluka    

 

Pokud se nebojíte sytých odstínů určitě vás osloví náš první návrh dětského pokoje, který v sobě spojuje nábytek v růžovém i fialovém provedení. Návrh dětského pokoje pro menší slečnu, kdy nechybí vyvýšená dětská postel a sestava dětského nábytku z masivu stolek a dvě židličky. Vyvýšené lůžko je rovněž ideálním řešením pro zařízení rozměrově malého interiéru a celý návrh dětského pokoje je také s ohledem na malý prostor navržen. Pod lůžko můžete do volného vzniklého prostoru umístit celou řadu dalších předmětů či dokonce dílů nábytku a dané místnosti tak ulehčit.

 

Druhý návrh je pro méně odvážné rodiče a spojuje odstín bílé se světle růžovou. Dánský výrobce kromě dětského nábytku z masivu nabízí také celou řadu dětských dekorací, kterými můžete interiér příjemně oživit. V druhém návrhu dětského pokoje je postel s nebesy, která je u mladých slečen velmi oblíbená. Spojení bílého odstínu se světle růžovým je vhodné také pro zařízení tmavších interiérů bez sluníčka.

 

Odstíny do dětského pokoje pro kluka

Zde jsou samozřejmě v návrzích dětských pokojů využívány zcela jiné odstíny. A můžeme opět říci, že mezi nejprodávanější patří modrý a bílý odstín, či kombinace těchto dvou provedení. Ale my vám chceme ukázat, že v dětském pokoji kluka lze také využít řadu jiných odstínů či jejich kombinací.

 

                                   

 

První návrh dětského pokoje, to je kombinace červené s odstínem antracit. Odstín antracit je tmavý, nábytek je velmi elegantní a tmavé odstíny se velmi hodí právě pro kluky. Ale aby místnost nepůsobila příliš smutně jen vybavená tmavým nábytkem, dánský výrobce přidal červenou, která vše rozjasní. Pokud máte holku a kluka a k dispozici pro zařízení dětského pokoje jen jednu místnost, tyto odstíny se báječně hodí. Můžeme je označit za neutrální. Nebo lze tmavé díly nábytku zaměnit na bílé. Možností a kombinací odstínu je nekonečně mnoho.

 Všechny návrhy, které jsme vám dnes od dánského výrobce představili mají ještě jedno společné. Materiál, z kterého je barevný dětský nábytek vyroben. Jedná se o kvalitní dřevo borovice. Výrobce používá dřevo řádně vysušené a bez kazů, nedochází tak k pozdější deformaci nábytku vlivem změn v prostředí a navíc dětem zařídíte ekologický, zdravotně nezávadný interiér.