Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Nábytek z masivu má mnoho podob

Pro milovníky dřeva a přírodních materiálů je nábytek z masivu kategorií, kde si přijdou na své. Nábytek vyrobený ze dřeva borovice, nebo mahagonu či dubu nabízí rovněž nejrůznější podoby designů. Nejznámější je takzvaný selský design, který se nejvíce hodí na chalupy či chaty. To je také důvod proč řadu z vás stále nábytek z masivu neoslovil, především pokud máte rádi moderní design. Ale dnes je nabídka opravdu široká a vybírat můžete jak stylový, tak velmi nadčasový nábytek vyrobený ze dřeva. Co vše dnešní výrobci nábytku z masivu nabízí, o tom je dnešní povídání.

Nábytek z masivu, to už není jen přírodní odstín dřeva

Především nábytek z masivu určený dětem je v dnešní době už velmi barevný. Ještě v nedávné době byla možnost pořízení nábytku z masivu pouze například v přírodním, původním odstínu dřeva, což také řadu z vás odrazovalo. Ale časy se mění a nabídka odstínů zejména dětského nábytku z masivu je velmi široká. Také z tohoto důvodu jsme dětský nábytek z masivu od dánského výrobce rozdělili do několika skupin, můžeme říci podkategorií, aby bylo vše lépe přehledné. Vybírat tak můžete z dětských pokojů z masivu pro holky, dětské pokoje z masivu pro kluky. To je můžeme říci základní dělení. Pak je zde ještě nabídka dětských postelí z masivu, patrových postelí z masivu, skříní, komod, psacích stolů či regálů. Co se týče odstínů, tak jejich výběr vás rozhodně překvapí. Sami můžete posoudit paletu barev na ilustračních fotografiích.

 

Dětská postel Oliver     Patrová postel z masivu Mezzanine

 

A přitom se jedná čistě o nábytek vyrobený ze dřeva borovice, v malé míře je použito také mdf desky pro zkvalitnění nábytku. Odstíny pro holky jako je bílá, růžová a fialková, nebo odstíny pro kluky jako je samozřejmě modrá, oranžová či zelená.

 

                                   Dětská postel Pino Spring

 

Výhodou této široké palety odstínů k výběru je i to, že pokud musíte vybavit dětský pokoj pro holku i pro kluka, je zde nabídka takzvaně neutrálních odstínů. Nábytek ze dřeva borovice dánského výrobce je velmi kvalitní, je přeci určený dětem. navíc každá kolekce nábytku je certifikovaná, jedná se o dětský nábytek značkový Vipack a jak známo značka sama o sobě je zárukou té nejvyšší kvality.

Moderní nábytek z masivu také překvapí

je velmi dobře, že výrobci přicházejí pomalu také s nabídkou nábytku z masivu ve velmi nadčasovém, moderním designu. Jak jsme uvedli již v úvodu, nábytek z masivu je pro vlastní materiál dřeva velmi oblíben, ale selský styl, design není vhodný všude. Moderní podoba nábytku z masivu rozhodně stojí za inspiraci a i zde mnohé z vás překvapí nabídka odstínů. Rozhodně to už není jen vlastní odstín dřeva, ale podobně jak je tomu u dětského nábytku z masivu, můžete vybírat z široké nabídky.

 

                                      

Na ilustrační fotografii představujeme kolekci Modern, nábytek z masivu do obývacího pokoje v populárním šedém odstínu. Je zachována tolik typická mohutnost daných dílů, ale linie jsou velmi moderní. Konkrétně kolekce Modern je vyrobená ze dřeva borovice, ale na nábytku to jen málokdo pozná a to právě díky modernímu designu. A proč vlastně pořizovat nábytek z masivu, který je cenově náročnější než například nábytek z laminátu? Nábytek z masivu je ekologický, tedy jeho pořízením získáte zdravotně nezávadné prostředí. navíc dřevo jako materiál rovněž velmi pozitivně působí na psychiku člověka a v dnešní uspěchané době má tak nábytek z masivu další opodstatnění.

Tradiční nábytek z masivu

i přes nabídku moderního nábytku z masivu samozřejmě zachováváme i nabídku v jeho původním, tradičním designu, často označovaném za selský. ten se nejvíce opravdu hodí pro zařízení interiérů chalup a chat. V nabídce pak převážně najdete nábytek z masivu do jídelny, kde nechybí tolik vyhledávané kredence a jídelní lavice. Nejširší nabídku selského nábytku z masivu představuje německý výrobce, jelikož právě v Německu má tento styl dlouholetou tradici.

 

    

 

Na ilustračních fotografiích kromě návrhu sestavení jídelny nábytkem z masivu uvádíme i detail komody, aby jste mohli sami posoudit kvalitu zpracování. Nabídka nábytku z masivu německého výrobce je pak nejčastěji v provedení transparentní bílá, jelikož tento odstín patří k nejoblíbenějším. Materiálem jak jinak dřevo borovice, které německý výrobce používá již řadu desetiletí v té nejvyšší kvalitě, bez kazů a suků. Tím nedochází k pozdější deformaci nábytku vlivem změn v prostředí.

Nabídka nábytku z masivu je opravdu široká, vybírat můžete nejen z široké řady designů, ale jak jsme dne uvedli také odstínů. Velkou výhodou u některých kolekcí je rovněž dodání nábytku v dílech bez nutnosti montáže.