Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Nábytek inspirovaný středomořím

Zařídit dnes jakýkoliv interiér není vůbec jednoduché především proto, že stylů, designů a nejrůznějších nápadů je celá řada. Nábytek či lépe řečeno designéři se předhánějí v důmyslnostech, jak ušetřit co nejvíce místa, ke slovu se hlásí zcela nové povrchové úpravy, materiály a nábytek za posledních deset let ušel velký kus cesty. Pokud se ale chcete především doma zastavit v dnešní uspěchané době a chcete mít kolem sebe kousek přírody, přírodních materiálu a nenásilných odstínů, nechte se inspirovat středomořským designem. Kousek moře a pláže v domácnosti může vytvořit opravdu útulný domov. Dnes vám představíme rustikální nábytek v tak trochu elegantnější podobě v kombinaci s nejrůznějšími designovými doplňky. Nechte se unášet nápady dánských designérů, jak zútulnit váš příbytek, domov.

 

  

 

 

Nábytek ze dřeva, zdravý životní styl

Možná už jste slyšeli, četli, že vybavit domácnost nábytkem ze dřeva či jiných přírodních materiálu působí blahodárně na psychiku všech členů domácnosti. Dánský výrobce pro nábytek používá tři přírodní materiály a to dřevo mahagon, dřevo teak a ratan. všechny tyto materiály na sebe velmi příjemně navazují, jelikož mahagon je v úpravě bílé a černé, ratan a teak je v původním odstínu hnědé. Sami můžete posoudit na našich fotografiích, jak takový návrh interiér vypadá. Na první fotografii je velmi jednoduchý a přitom originální návrh obývacího pokoje. Provence styl s netradičními doplňky, které však plní vše, co má v obývacím pokoji být. Rustikální televizní stolekkonferenční stolek, prostorná rustikální komoda a nechybí ani pohodlné křeslo z ratanu. Ale především si všimněte jak si designéři pohráli s detaily jako jsou staré knihy rozházené ledabyle po pokoji, do celého interiéru zapadá i stylový koberec, líbí se nám i staré fotografie jen tak opřené na polici o stěnu. Styl, který je vytvořen "organizovaným" nepořádkem a přitom vytváří neskutečnou, hřejivou atmosféru domova.

 

I na další fotografii jsou spojeny všechny výše zmiňované materiály. Regál s policemi v bílém provedení ze dřeva mahagon, který je doplněný praktickými úložnými boxy ze dřeva teak. A nechybí ani komfortní ratanové křeslo. Je to část jídelny či kuchyně, jak také může vlastně být zařízená. I zde panuje jakýsi cílený nepořádek, který však má jenom designový efekt. tyto návrhy ve stylu provence či také jak se v poslední době říká design středomoří, již oslovilo řadu zákazníků.

 

 

Spojení stylového nábytku s moderním interiérem

Dnešní návrhy jsou v mnoha případech velmi kontrastní. Spojují se nejrůznější prvky, stylový, rustikální nábytek třeba s velmi moderním interiérem plný pastelových barev. To co se nám kdysi zdálo jako nemyslitelné, je dnes módním trendem. Často se kupříkladu můžeme setkat s jídelním stolem, ke kterému jsou přidány čtyři židle každá ve zcela odlišném provedení. Kontrast, který však působí velmi harmonicky.

 

  

 

Při vybavování jakéhokoliv interiéru jsou detaily velmi důležité, mnohdy zásadní. Detaily rozhodně v bytovém designu tvoří celek. Dánský výrobce ve své kolekci unikátních designů představuje i velmi praktické bytové doplňky, které můžete třeba vidět na další fotografii v podobě několika polic nad sebou a každá má jinou délku. Přitom vytváří příjemnou policovou stěnu a to jak do kuchyně na jídelní servis, tak třeba do obývacího pokoje, předsíně, ložnice, zkrátka tam, kde potřebujete. Dánský design nás opravdu dostal svou hřejivou atmosférou a nápaditostí.