Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Nábytek do jídelny inspirován Francií

Kým jiným se nechat inspirovat při zařizování jídelny, než zemí, ve které bylo a je jídlo, stolování vždy velkou událostí. Ano, Francie je zemí proslulou svým "gurmánstvím". A je zde také úzká souvislost mezi dobrým jídlem, pitím a příjemně zařízeným interiérem využívaným k tomuto účelu. Francouzi stolují rádi a dlouho. Dnes si povíme něco málo právě o vybavení vaší jídelny ve francouzském stylu, které může být elegantní, ale i velmi moderní. Záleží na vašem vkusu a dispozicích jídelny. Z nabídky můžete vybírat jak celé sestavy či řekněme návrhy jídelen, tak samostatné díly jako jsou jídelní židle, jídelní stoly, vitríny a komody. Ale nejen to, nabídka designů a odstínů je rovněž velmi různorodá.

Stylový a provensálský nábytek do jídelny

Snad nejvíce známým designem z Francie je právě nábytek ve stylu "provence" inspirován kulturou a životem této části Francie. Styl "provence" jako takový je starý několik stovek let, ale stále má své příznivce. Design, který uplatníte i v dnešní moderní domácnosti. Nabídka tohoto typu nábytku je především v jídelně dobrou volbou. Design už sám o sobě navozuje příjemnou, rodinnou atmosféru, která je ke stolování rozhodně příjemná. Alespoň několikrát v týdnu by se celá rodina měla v dnešní uspěchané době zastavit a sejít u jednoho stolu ke společné večeři či obědu. Pokud hledáte pro vybavení jídelny stylový, více elegantní nábytek, pak rozhodně design "provence" může být tím pravým pro vás.

 

                                Rustikální nábytek značky Nova Solo

 

Na fotografiích představujeme klasický příklad designu "provence". Jídelní stůl dokonce nabízí možnost rozložení, netradičně je prostřední část jídelní plochy tvořena tvrzeným, mléčným sklem, což je velmi praktické. Jídelní stůl se nepoškrábe a nezničí. Velká prosklená vitrína na jídelní servis samozřejmě nesmí chybět. A pokud máte k dispozici pro zařízení jídelny velkou místnost, pak můžete pořídit i některé z mnoha komod. To vše v interiéru jako celek působí velmi sofistikovaně, ostatně jak sami můžete posoudit dle ilustračních fotografií návrhu jídelny francouzského výrobce. Nebudeme představovat přeci nábytek ve francouzském stylu od jiného výrobce, než právě francouzského, který by měl nejlépe vědět co a jak má styl "provence" vypadat.

 

Stylový nábytek do jídelny to samozřejmě není jen design takzvaný "provence", ale jsou zde ještě jiné návrhy. Třeba nábytek designem více strohý, vyrobený z masivu. nebo jsou zde i rustikální sestavy, které pro vybavení jídelny také velmi často oslovují. I materiál jako je masiv ať už se jedná o jakékoliv dřeva, patří právě pro vybavení jídelny k velmi časté volně. Dřevo je přírodní materiál a velmi pozitivně působí na psychiku člověka. Do jídelny kde chceme v klidu posedět s rodinou, našimi nejbližšími či přáteli se tak báječně hodí.

 

                                 

 

Nábytek ze dřeva můžete pořídit ve stylovém, ale i velmi nadčasovém designu. Materiálem může být dřevo borovice, buku, dubu, mnohdy z těch kvalitnějších dřevin je to pak mahagon nebo teakové dřevo. Odstíny nabízí rovněž široký výběr možností. Nábytek do jídelny z masivu však patří relativně k těm dražším, jeho kvalita je ale na velmi vysoké úrovni.

 

Moderní nábytek do jídelny

Co je vlastně moderní design oproti stylovému? Především jiná nabídka odstínů, často pak odstíny ve vysokém lesku a velmi jednoduché linie. mění se samozřejmě i použitý materiál pro výrobu nábytku a tím je kov, sklo mdf či laminátová deska. Moderní design nábytku do jídelny je vhodný i do menších interiérů a často nabízí také multifunkční řešení. Například jídelní stůl jako na fotografii, který u odkládacího stolku pro umístění ke stěně můžete rozložením vytvořit jídelní stůl až pro 12 osob. Moderní designy tak často překvapí svými možnostmi, které nejsou na první pohled ani zřejmé.

 

 

Moderní design vám může nabídnout větší flexibilitu při vybavování interiérů. Možnost rozložení praktické stolku na velký jídelní stůl je ideálním řešením právě malého interiéru. když stůl nepotřebujete, jednoduše ho složíte na praktický odkládací pult, který můžete využít třeba i jako psací stůl. Ano, to je moderní design.

 

Vysoké lesky. Jsou jakýmsi průvodním znakem moderního designu, stejně jako například materiály kov a sklo. Nejčastěji jsou žádané bílé a černé lesky a kromě nábytku do jídelny se v této povrchové úpravě představují i kuchyňské linky. Moderní design často nabízí také nábytek ve stejném provedení nejen pro vybavení jídelny, ale i obývacího pokoje. I to má svůj opodstatněný důvod. Spojení kuchyně, jídelny a obývacího pokoje do jednoho velkého prostoru není ničím výjimečným. A mít designově identický nábytek v tomto velkém prostoru je příhodné či řekněme harmonické.

 

    

 

Příkladem nadčasového interiéru mohou být tyto fotografie. Nábytek v bílém lesku v kombinaci s matem, spojení mdf desky s kovem. Nábytek ve stejném designu do jídelny i obývacího pokoje otevírá řadu možností vybavení i pro majitele velkých domů. Nabídka nejrůznějších designů moderního nábytku do jídelny je široká a to nejen od francouzského výrobce, ale řady dalších. Který design osloví vás?