Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Moderní jídelní stoly

Naše aktuální nabídka moderního nábytku je velmi široká. Dnes bychom vám rádi představili něco málo z netradičních, velmi trendy jídelních stolů. Typické pro moderní jídelní stoly jsou jednoduché linie a materiály jako kov, sklo, nebo masiv s vysokým stupněm tvrdosti, jako například teakové dřevo. Ale pojďme si postupně řící výhody jednotlivých materiálů.

Moderní jídelní stoly vždycky překvapí

Španělský výrobce se velmi při návrzích designů do různých místností, soustředí na pokud možno co největší úsporu místa v interiéru. A u rozkládacího stolu z kolekce Kiona, stolu, který vám navíc představujeme v několika odstínech, vás design rozhodně překvapí. Nyní nabízíme verzi rozkládacího jídelního stolu ve velmi oblíbeném odstínu bílého lesku. Španělský výrobce nás svojí důmyslností, temperamentem a originálními designy nikdy nepřestane překvapovat. Rozkládací jídelní stůl, který ve složeném, stavu rozhodně nezabere žádné místo, ba naopak, můžete to ho po obědě s přáteli či rodinou využívat jako psací stolek či odkládací stolek, jak jsme zmínili již v úvodu.

       

 

Řešení, které je ideální pro ty z vás, kteří potřebujete větší jídelní stůl opravdu jen sporadicky. Navíc, jídelní stůl si můžete rozložit hned na několik šířek, není pouze nejmenší a největší rozměr, ale je možný libovolný, postupný rozklad dle aktuálního počtu strávníků. Desky pro rozložení si musíte schovat, nelze umístit pod stůl. Kvalitní kovové pojezdy a celkový způsob rozložení na jídelní stůl pouhým vkládáním desek je snadné a rychlé. Důmyslné řešení je dostupné také v dalších odstínech přírodních dekorů.

                                     Rozkládací jídelní stůl Kiona

 

 

Moderní jídelní stoly z mdf desky

Pokud výrobci použijí pro návrh jídelní stolu mdf desku, tak v případě moderních designů ji doplní povrchovou úpravou ve vysokém lesku a to v nejrůznějších odstínech. Velmi často je mdf deska také spojovaná s kovem, někdy také pro konstrukci stolu z masivem.

 

    

 

Pokud je stůl vyroben z mdf desky ve vysokém lesku, zde je již nutno dbát určitých zásad. Na jídelní plochu by jste neměli pokládat horké předměty (třeba hrnec s polévkou), často je třeba stůl prostě trochu umýt. Aby na lesklém podkladu nebyly vidět nějaké ty nečistoty. Na rozdíl od skleněných jídelních stolů je zde ale jedna velmi velká výhoda, lze takový stůl pořídit i s možností rozložení na větší rozměr. A právě díky materiálu. U skla to jednoduše nelze nabídnout.

 

Moderní jídelní stoly z netradičních materiálů

Zde bychom určitě mohli zařadit novodobé tvrzené plasty, ale také netypické masivy. Nejrůznější druhy dřevin, od teaku až po ebon. Nevýhodou jídelní stolů z masivu je cena. Je vysoká. Dřevo s vysokým stupněm tvrdosti je prostě drahé. Ale stůl vám zase může nabídnout krásnou povrchovou úpravu, kterou výrobci samozřejmě pro vlastní krásu dřeva zachovávají. Jídelní stůl často bývá ošetřen pouze transparentním lakem, aby každý mohl krásu masivu obdivovat.

V této kategorii moderních jídelních stolů najdete jak stylové, rustikální, nebo klasické designy, tak netradiční novodobé. Takovým příkladem může být jídelní stůl na fotografii zařazen do zcela nové skupiny návrhu pod názvem "industril design". nevýhodou jídelních stolů z masivu je údržba a malá odolnost vůči mechanickému poškození. Musíte být prostě při stolování opatrní.

Sami můžete zvážit, který materiál je pro vás ten správný, vyhovující. Nabídka je opravdu široká.