Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Moderní houpací sítě- La-Siesta

Moderní člověk se často inspiruje svou dávnou minulostí a mnohdy s nadšením shledává, že mnohé už bylo nejenom vymyšleno, ale že se to také s úspěchem používalo. To je případ houpacích sítí, které znali Indiáni a původní obyvatelé latinské Ameriky, stejně jako domorodci evropského středozemí či pastevci hluboko od nás směrem na východ. Na portále nábytek Aldo houpací sítě sice nenabízíme, ale bydlení se věnujeme všeobecně a tak se v našich článcích zaměřuje i na nábytek do vaší zahrady.

 

Hamaka

Houpací síť je nejen pohodlná, ale současně nabízí i to, na co dnešní člověk velmi slyší, tedy tzv. „zdravé“ ležení, spaní či odpočívání. Houpací síť (někdy také „hamaka“ ) je podlouhlý kus látky bez vnitřní konstrukce a se závěsy na obou nejvzdálenějších koncích. Člověk, který v natažené síti leží, tak váhu svého těla rozkládá rovnoměrně. Někdy je takové zavěšení trupu srovnáváno s uložením plodu v těle matky. V každém případě, houpací síť je již několik tisíc lety vymyšlená, funguje a stojí za to ji „objevit“.

 

Různé druhy

Při výběru houpací sítě hraje několik faktorů, z nichž nejdůležitější je váha. Každá síť snese jen omezené zatížení, které je uvedeno na přívalovém letáku. Existují sítě pro jednoho člověka, sítě partnerské, stejně jako tzv. rodinné, které snesou zátěž až 300 kg. Dalším faktorem je způsob zavěšení. Buďto sít zavěsíte mezi dva stromy a nebo si k síti koupíte i rám, který můžete postavit na zahradu nebo doprostřed pokoje a teprve do něj pak síť zavěsíte.

 

Houpací sítě si můžete vybrat z široké nabídky látek, které se odlišují nejen barvou, ale také vzory. Houpací sítě klasické, pro umístění mezi dva závěsné body, ale novinkou jsou houpací sítě jako sedák-křeslo, nebo houpací sítě na stojanu. Proto někteří ze zákazníků pořídili houpací síť pro děti i jako dekorační doplněk interiéru, zejména pak dětské pokoje. Využití je jen a jen na vás. V neposlední řadě je pak rozhodující materiál a barva. Nejčastěji se dělají sítě z vlny nebo jiných přírodních materiálů, méně často z umělých vláken.