Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Matrace pro dětské postele

Výběr matrace je snad tím nejdůležitějším, při pořizování dětské postele. Většina postelí do dětského pokoje jsou na našem e-shopu uvedeny bez matrací z jednoduchého důvodu. Každý má zcela jiné požadavky ny tvrdost a kvalitu matrace. Někteří zákazníci upřednostňují zdravotní matrace, jiní antibakteriální a někteří zcela běžné. Jak ale tedy správně vybrat matraci, aby byla dostatečně kvalitní, ale abychom zbytečně neutráceli penízky navíc?

 

Matrace Norka českého výrobce.        

 

Jak vybrat matraci do dětské postele?

Matrace na Aldu, to je především kvalita českých výrobců s dlouholetou tradicí. Mezi nejznámější výrobce matrací na českém trhu patří společnost DPV.
Nabízí matrace do všech typů postelí, tedy i pro děti od narození až po studijní léta. Dříve než začnete vybírat novou matraci do postele, vzpomeňte si, co Vám na staré nejvíce vadilo. Ujasněte si, pro jaký účel matraci pořizujete. Pro příležitostné spaní na chatě, chalupě nebo posteli pro hosty stačí jednodušší typy matrací s nižší nosností.

 

    

 

Sám výrobce upozorňuje na některá úskalí, při výběru matrace. Intenzivní zátěž u osob dlouhodobě upoutaných na lůžko vyžaduje speciální typy matrací. Pozor na klamoucí reklamy o zdravotních matracích a zvýšenou pozornost věnujte výběru dětské matrace, které se věnujeme dnes. V každém případě, dětská matrace by měla dodržovat alespoň dvě zásady. měla by být pro tvrdší spaní, zcela určitě sendvičového typu, v žádném případě ne molitan, či pružina. A v neposlední řadě, kde více než u dětí, oceníte snímatelný potah.

 

   

 

Co doporučuje výrobce, při výběru matrace

 

1. Poučení z minulé zkušenosti
Dříve než začnete vybírat novou matraci, vzpomeňte si, co Vám na staré nejvíce vadilo.


2. Matrace pro každodenní využití
Ujasněte si, pro jaký účel matraci pořizujete. Pro příležitostné spaní na chatě, chalupě nebo posteli pro hosty stačí jednodušší typy matrací s nižší nosností. Výběru matrace pro každodenní využití je třeba věnovat větší pozornost. Intenzivní zátěž u osob dlouhodobě upoutaných na lůžko vyžaduje speciální typy matrací. Využijte našeho pomocníka „kolečko“ pro výběr matrace


3. Matrace pro dvojlůžko
Pro partnerské dvojlůžko volte raději dvě samostatné matrace, než jednu velkou – každá z nich respektuje individuální hmotnost, osobní nároky na tvrdost (tuhost) lůžka a zdravotní požadavky partnera. Ne vždy totiž vyhovuje jedna matrace oběma partnerům současně. Navíc lze jednotlivé matrace na lůžku během užívání snadněji otáčet, zabránit tak sležení a výrazně prodloužit jejich životnost.


4. Lamelový rošt nebo pevná podložka
Typ matrace musí být vybírán s ohledem na její uložení. Pro některé matrace je vhodná spíše pevná podložka (pružinové a taštičkové matrace), jiné lze umístit také na laťkový nebo lamelový rošt (latexové a pěnové matrace). Latexové matrace doporučujeme ukládat na lamelový rošt s minimálním počtem 24 lamel. Vždy je nutné respektovat informace o možnosti polohování a použití konkrétního typu matrace pro daný typ podložky, které jsou uvedeny u jednotlivých produktů e-shopu. V případě jakýchkoliv nejasností nebo dotazů kontaktujte náš zákaznický servis (viz Obchodní a dodací podmínky).


5. Snímatelný a pratelný potah
Potah matrace by měl být snímatelný a pratelný, popř. snadno čistitelný. Hygienu lůžka totiž ovlivňuje také potahová textilie, která leží mezi Vaším tělem a jádrem matrace. Textilie musí mít odpovídající pevnost, pružnost a celkově poskytovat dostatečnou ochranu matrace. Její speciální úpravy zamezí růstu mikroorganismů (roztoči, bakterie a houby) a usnadní užívání, údržbu i čištění potahu. Výhodou je také podšití rounem a netkanou textilií, které umocňuje pohodlí při užívání matrace. 6. Zdravé spaní a tradice výrobce
Vybírejte z moderních materiálů a konstrukčních řešení, které odpovídají aktuálním poznatkům a světovým trendům v oblasti zdravého spaní. Informujte se také o výrobci matrace, jeho tradici a zkušenostech z vývoje a výroby matrací. 


7. Nejlevnější neznamená nejlepší
Srovnávejte srovnatelné – cenu matrace ovlivňuje typ použitého materiálu a jeho objemová hmotnost, ale také celkové konstrukční řešení. Nejlevnější matrace nemusí být zároveň tou, která Vám prokáže nejlepší službu, splní Vaše nároky a zaručí nejdelší životnost.


8. Životnost matrace a její obměna
Průměrná životnost matrace se pohybuje v rozmezí 5 – 10 let. Především s ohledem na hygienické hledisko doporučujeme omezit dobu užívání matrace a po uplynutí její životnosti ji vyměnit za novou. V posteli trávíte minimálně 1/3 života, nešetřete proto na úkor svého zdraví!