Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Kvalitní vlněné lůžkoviny

Naši pravidelní čtenáři ví, že ne vždy to o čem píšeme, také prodáváme. Ale v naších článcích se komplexně věnujeme všemu, co jen trochu souvisí s bydlením. Snažíme se nábytek nejen prodávat, ale přinášet vám rady i typy zboží, které v nabídce na nábytku Aldo nenajdete. Prodej nábytku to jsou, či měli by být komplexní služby. Dnes se budeme věnovat vlněným lůžkovinám, tedy produkt, který úzce souvisí určitě s naší nabídkou ložnic. A vlněné lůžkoviny nejvíce vidíme v kategorii rustikálních postelí a postelí z masivu. Dřevo a vlna, oba přírodní materiály, jaksi spolu více ladí než vlna a moderní, nadčasová postel.

 

Manželská postel Tonight     Ložnice Alika

Keratin jako izolace

Základní látkou vlny je keratin, což je nerozpustná bílkovina, z níž se například také tvoří naše nehty a vlasy. Skládá se z tisíců šupinovitých buněk , které se překrývají jako tašky na střeše. Vytvářejí tak neproniknutelnou izolaci proti změnám teploty a chrání nejen před chladem, ale i před teplem z vnějšího prostředí. Další výbornou vlastností vlny je její hygroskopičnost. Je schopná pohlcovat vodu až do 35 % své hmotnosti. Přitom zůstává na dotyk suchá a vlhkosti se snadno zbaví, jakmile okolní prostředí přestane být mokré. Proto oděv z vlněné látky také výborně pohlcuje pot z těla a vypařuje ho do okolí. Výrobky z ovčí vlny obsahují množství lanolínu (cca 0,1 %), který obaluje každý vlas. Chrání ho tak před znečištěním bakteriemi a jinými mikroorganismy, čímž se výrazně podílí na jeho regeneraci označované často jako samočisticí efekt vlny. Lanolin zároveň snižuje křehkost a lámavost vlasu a tím snižuje prašnost. Lanolín účinkuje i přes pokožku a tak snižuje revmatické bolesti, uklidňuje celé tělo a tím zaručuje klidný a rovnoměrný spánek. Proto Vám doporučujeme spávat v lůžkovinách z ovčího rouna nazí, aby vlna mohla celé tělo jemně masírovat a vtírat lanolín do pokožky.

 

Manželská postel Lanka graphit     Manželská postel Lanka white

Zdravý spánek

Použitím vlněné lůžkové soupravy docílíte nejen zdravého a ničím nerušeného spánku, zároveň také ochráníte své tělo před ostatními nežádoucími vlivy ve vašem okolí. Výrobky z ovčí vlny jsou ideálním řešením pro každého z nás! Pružné a odolné vlákno z ovčí srsti šatí lidstvo už přes deset tisíciletí. Vlna má unikátní vlastnosti i široké možnosti využití. Žádnému jinému textilnímu materiálu se ji zatím nepodařilo vytlačit. Příznivé působení našich výrobků spočívá v tom, že svaly a klouby jsou v lůžkovinách z ovčího rouna vystaveny stálému tzv. suchému teplu, zlepšujícímu krevní oběh a současně zmenšujícímu napětí a bolest. Proto jsou výrobky z ovčího rouna s takovým úspěchem používány jako podpůrný prostředek při léčbě revmatismu. Rouno z čisté ovčí vlny zmírňuje migrénu. Díky suchému teplu příznivě působí na ledviny a močové cesty. Doporučuje se při terapii nervových a gynekologických potíží.