Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Kuchyně - rozmístěné v prostoru

Již dávno jsou pryč doby, kdy kuchyň vlastně v každé domácnosti měla stejné seřazení. Kuchyň, či spíše kuchyňské skříňky byly vždy v jedné přímce a pokud byl váš půdorys jen trochu jiný, nastal mnohdy neřešitelný problém. Dnes je naštěstí nabídka kuchyní, stylových, či moderních velmi široká a vybere si opravdu každý a přesně do vašeho interiéru. Velký "bum" nastal v posledních letech, kdy jsou nejžádanější netradiční kuchyně s různorodým rozmístěním jednotlivých skříněk. Snad nejlepším příkladem může být v naší nabídce kuchyň Modula od našeho francouzského a německého dodavatele.

Kuchyně ve francouzském stylu

Sami můžete posoudit, jak příjemně působí kuchyňské skříňky rozmístěné, či spíše umístěné jinak, než do jedné přímky. Jednu nevýhodu však takové rozmístění kuchyně má, potřebujete pro toto řešení opravdu dostatečně velký interiér. Často při návrhu nových kuchyní je řešením jídelní plochy bar, ne již klasický jídelní stůl s židlemi, umístěný právě v kuchyni.

 

       

 

V moderním pojetí je kuchyň vnímána opravdu jako pracovní místo, kde se nestoluje. K tomuto účelu je vybavena jídelna. Ano, pokud máte možnost, je jistě pro každého příjemnější stolovat v jídelně, než v kuchyni, kde je plno nádobí a ne vždy se kuchyň před jídlem podaří uklidit. Spíše si tuto část nechává každá hospodyňka až na konec. Ale zpátky ke kuchyni. jednotlivé skříňky jsou již navrženy s ohledem na ergonomii bydlení, tedy jejich návrh je velmi praktický a efektní pro uložení nejrůznějších pomůcek právě do kuchyně. Na fotografii kuchyň Modula navíc nabízí po stranách skříněk velmi praktické odkládací police, které také vytvářejí příjemný designový efekt. Skříňky jsou v dnešní  době velmi členité.

 

                                                            Ostrůvek do kuchyně Copper

 

Dnes již není výjimkou místo klasického sporáku mít varnou desku ze skla, či keramika. Otázka si vkusu, či přesvědčení, co víc vyhovuje hospodyni. Samozřejmostí u kvalitní kuchyně by rovněž měl být samodovírací systém šuplíku. bezpečné také pro děti a jejich prstíky. A jak víme, děti jsou v kuchyni u vaření do jistého věku velmi rád. Klasickým materiálem u návrhu moderních kuchyní je mdf deska s povrchovou úpravou v dýze. Velmi snadné na údržbu a odolné provedení právě v místnostech, které je vystaveno větší zátěži. Což kuchyň bezesporu je.

 

    

 

Na našich stránkách nabízíme rovněž klasické kuchyně v jedné přímce, jelikož jak jsme již uvedli, bohužel nemá každý k dispozici velký interiér. Klasické kuchyně jsou ale rovněž ve velmi moderním designu. Vybrat si také můžete z řady vysokých lesků. Kuchyně patří převážně k francouzským, které i na českém trhu mají velký ohlas. Především díky designu. Věříme, že i Vás budou naše kolekce alespoň inspirovat v nápadech na bydlení.