Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Kuchyň v obložení

Nejen kuchyňské skříňky, ale i pracovní desku, doplňky a prostor mezi skříňkami je třeba sladit, abyste vytvořili praktickou a pro oko příjemnou kompozici. Pokusíme se vás informovat o možnostech jak obložit takzvaná záda kuchyně. Nábytek Aldo nabízí veliký výběr moderních kuchyní.

 

  

 

 

Praktické a trendy kuchyně

Klasickým řešením pro obklad zadní stěny kuchyně je použití keramických obkládaček. I když se jedná o zatím nejpoužívanější materiál, který, jak by se mohlo zdát, nikoho neohromí, může nabízet velmi zajímavé varianty. Zkuste být kreativní a vybrat třeba miniaturní skleněnou mozaiku, nebo naopak obkládačky ve velkém formátu. To jsou totiž dva směry, kterými se obklady ubírají. Velký formát minimalizuje počet spár, takže plocha působí čistě. Pro spáry u mozaiky zase můžete vybrat speciální spárovací hmotu v požadované barvě. Nejnovějším obkladovým trendem je sklo v mnoha atraktivních podobách. Z hlediska kvality by mělo být kalené nebo alespoň tvrzené. Vybírat můžete z několika barev, úprav a odstínů. Chcete-li kuchyň oživit barvami a prostor mezi skříňkami zdůraznit, vyberete si sklo podlepené barevnou fólií nebo barevně podlakované. Ale i zdánlivě nejprostší čiré sklo nabízí netušené možnosti. Stěnu za sklem totiž můžete přemalovat, kdykoliv se vám omrzí, a kuchyni tak velmi snadno ušijete nový kabát. Nadčasový vzhled dodáte kuchyni, rozhodnete-li se pro sklo v pískovaném provedení. Aby jako materiál více vyniklo, můžete jej podsvítit - mezi skleněnou desku a zeď se nainstaluje osvětlení. Ve dne i v noci pak vytváří světlo za skleněnou deskou zvláštní efekty a kuchyni tak dodává další rozměr.

 Jediné úskalí představuje instalace, vrtání otvorů a jakákoliv manipulace s tímto křehkým materiálem. Náhradní variantou je použití plastové desky, která však postrádá vynikající užitné vlastnosti skla.

 

Chladný kov, či imitace?

Kov jako obkladový materiál se nejvíce hodí do kuchyní zařízených v hi-tech stylu. Obkladové desky se nejběžněji nabízejí v nerezové oceli s matným, lesklým nebo kartáčovaným povrchem a v hliníku. Materiál je to ušlechtilý, trvanlivý, na pohled působící profesionálně, avšak velmi náročný na údržbu. Na trhu sice najdete několik speciálních přípravků k čištění nerez povrchů, výsledek ale není nikdy dokonalý. Alternativou kovu může být deska opatřená speciální termofólií nebo laminátová deska, obojí s kovovým designem. Nábytek Aldo myslí na vás i v tomto směru. Nabízí své čisticí a ochranné pomůcky, které najdete v rubrice péče o nábytek.

 

Další možnosti

Vynikajícím, ale dražším materiálem na pracovní desky i obklad stěny je umělý kámen v široké škále barev a vzorů. Díky tepelnému zpracování jsou spoje desek beze spár. Prostor za pracovní deskou se dá využít i k umístění úzkých vestavěných skříněk vybavených posuvnými dvířky. Také přírodní kámen lze použít jako obklad. Je však křehký, náročný na manipulaci a jeho povrch je i po ošetření nasákavý.