Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Kuchyň, která vám bude vyhovovat

Když procházíte kuchyně v ukázkových domech, možná se vám stane to, co se občas stává. Do některého designu se prostě zamilujete. Skvěle navržené skříňky, nádherně navržené dlaždičky i ten mramor vypadá nádherně. A v tu chvíli nedokážete zůstat nohama na zemi a přihlédnout k praktickým detailům. Když to vezmeme kolem a kolem, krása se časem obnosí, ale funkčnost zůstane. Pokud je tedy kuchyň ve vašem novém domě rozvržena špatně, není tam dostatek odkládací plochy nebo poliček, tak ji budete nenávidět každý den co v ní vaříte, ikdyž vypadá fantasticky. Nábytek Aldo nabízí kuchyňské linky, troufáme si tvrdit za dostupné ceny. Kuchyňské linky od ALDO mají jedinečný design a jsou praktické. Najdete u nás nábytek do kuchyně v převážné většině od francouzského a německého výrobce.

 

   

Kolekce Cerise francouzského výrobce, kuchyně v mnoha provedeních a možností výběru z nabídky skříněk

 

 

První krok

Prvním krokem při výběru správné kuchyně by mělo být podrobné prozkoumání kuchyně, kterou používáte doposud. Čím přesněji dokážete popsat, co na té stávající kuchyni milujete a nesnášíte, tím přesněji budete schopni popsat, co musí v nové kuchyni nezbytně být, a čeho se vyvarovat. Například: máte v současné kuchyni dostatek místa na odkládání kastrolů a nádobí? Vejdete se pohodlně ke dřezu, když připravujete jídlo k vaření? Musíte po kuchyni přecházet tam a sem když vyndáváte věci z ledničky do dřezu, připravujete jídlo nebo vyklízíte myčku? Na nábytku Aldo můžeme kuchyňské linky rozdělit do dvou kategorií, které se liší ve způsobu pořízení. Kuchyňské linky, které jsou rozměrově již dané a lze je zakoupit jako celek, bez možnosti úprav. Ve většině případů se jedná o kuchyňské linky jednoduché, v jedné přímce. Lze však zvolit z široké nabídky provední čelních dvířek. Druhou z možností je vaše vlastní volba sestavení kuchyně, kterou můžete provést pomocí samostatného a vlastního výběru horních a dolních skříněk. 


Kuchyňská linka Italia - v moderním designu

 

 

Výběr kuchyňské linky

Co se týče stylů kuchyňské linky, tak většina kuchyňských designérů preferuje jednoduchý styl galerie. Tento styl má půdorys velkého U, kde linku s dřezem po stranách obklopují úložné plochy a poličky. S postupným přechodem k neformálnosti a zrychlením životního stylu se poslední dobou rozmáhá trend zahrnovat jídelní prostor přímo do prostoru kuchyně. Tento trend vyhovuje zvláště vytíženým lidem, kteří jedí sami a ve spěchu. Tomuto designu kuchyňské linky fandí i desgnéři menších bytů kteří plánují byt pouze pro jednoho člověka. Opět bychom se měli vrátit k poznámkám ohledně Vaší současné kuchyně. Jíte často sami, nebo máte rádi víkendové večeře s celou rodinou pohromadě? Co se týče tvarů kuchyně tak jsou i jednotlivci kteří preferují kuchyňskou linku do tvaru L, kde se opačná část kratší části "elka" dá použít jako jídelní stůl. Tímto zkrácením linky však přicházíte o drahocenný prostor, díky čemuž se může stát, že si v kuchyni budete s partnerem překážet. Nezapomeňte, každý styl kuchyňské linky má svoje plusy a mínusy, vybírat je tedy potřeba důkladně... Kuchyňská linka Geneva - jednoduchá na údržbu

 

Tento článek byl o praktickém náhledu na design kuchyně přesto, však praktičnost není jediným kritériem podle kterého byste měli soudit. I vzhled rozhoduje! Doufáme, že se však shodneme na tom, že funkčnost je ten zdravý základ, na kterém, když je postavena elegance vzhledu, dělá divy. Ukázky na fotografiích naleznete, na nábytku Aldo v kategorii kuchyňské linky.