Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Kuchyň a péče

Stejně jako nosíme oblíbený kabát, který jde s módou a chrání nás v nepříznivém počasí, tak i kuchyni mohou obklady a dlažby slušet a chránit její stěny před agresivním působením horké páry nebo třeba před kapkami oleje. Kuchyňská podlaha často musí snést pády těžkých ostrých předmětů i odolávat zvýšené dětské aktivitě.

 

  

Na nábytku Aldo najdete široký výběr kuchyní od francouzského výrobce

 

 

Jak se o keramiku v kuchyni starat

Na běžnou kuchyňskou špínu obvykle stačí přípravky dostupné v drogeriích a obsahující alkohol, jako je třeba řada čistících prostředků, určených do kuchyně. Doporučujeme vždy speciálně určené čistící a ochranné prostředky na pracovní desku, na kuchyně z masivu, nebo na kuchyně z MDF desky.

Pokud však právě kupujete nové obklady a dlažbydo kuchyně, vyplatí  se vsadit na profesionální řešení a přímo v prodejně obkladů a dlažeb koupit čistidla určená přímo na keramiku , jako je například řada přípravků LBCS. které  keramice v kuchyni  i v celé domácnosti poskytnou odpovídající péči, aby obkladový materiál sloužil co nejdéle.

 

   

 

 

Usnadněte si úklid

Z hlediska snadné čistitelnosti jednoznačně vedou glazované dlažby s hladkým povrchem, které mají celistvý, ušlechtilý a nenasákavý povrch. Nečistoty na povrchu dlažby se nemohou usazovat a snadno je setřete teplou vodou se saponátem. S ohledem na výbět designu a přece jen o něco horší čistitelnost se do kuchyní příliš nedoporučují neglazované a příliš reliéfní dlažby.

 

Nabídka je široká

Do moderně, hravě pojaté kuchyně je na výběr mnoho sérií různého  designu  a velikostí. Trendové, stále více oblíbené jsou velké formáty obkladů 30 x 60 cm  a větší. Velký formát s minimální spárou vytváří homogenní plochu, která  může designově i prakticky doplnit celkovou atmosféru kuchyňského prostoru. design  obkladů  je často zdařilou napodobeninou kovu, dřeva, skla, což usnadňuje přizpůsobení se mnoha stylům.

Zajímavým a stále oblíbeným materiálem  je mozaika v mnoha formátech, která umožní jednoduché vytvarování oblých hran a nejrůznějších malých zákoutí, rohů nebo lišt. Mozaiky jsou různých velikostí a jejich kombinací docílíte mnoha variant a stylů.

 

Dělení prostoru

Jídelnu od kuchyně může opticky dělit dlažba kontrastních odstínů nebo podlahové bordury, pokud nechcete mít prostor jednotně laděný. Atypickým prvkem, který  opticky dělí dvě části interiéru, může být obklady obložený oblouk ve zdi, mozaikou obložené zárubně  dveří či barový pult.

 

Jak sjednotit prostor

Zajímavou možnost  nabízejí série. Základem kuchyňských sérií je kombinace čtvercových i obdelníkových formátů, tvarovky a ozdobné a ozdobné listely. Keramické série jsou naprosto dokonalé pro kompletní obložení kuchyní a přilehlých prostor nebo dalších části bytu v designově jednotném duchu.