Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Když děti nemají rády patrovou postel a je mílo místa

Ne všechny děti chtějí spát na patrové posteli i když pro vybavení dětského pokoje, kde je málo místa je to přeci jen ideální řešení. Pokud však vaše děti odmítají patrovou postel, nebo by se měly neustále hádat kdo bude spát nahoře a kdo bude spát dole, nezbývá nic jiného než najít vhodnou alternativu. Pokud máte dvě děti a máte pro ně k dispozici pouze jednu místnost pro zařízení jejich království, určitě potřebujete také šetřit každým centimetrem. A když patrová postel nepřipadá v úvahu, co nám pak dnešní designéři mohou nabídnout na místo ní? Dnes se podíváme do dětského pokoje dvou dětí a to, jak ušetřit místo v daném interiéru pořízením, či lépe řečeno správným výběrem dětských postelí jako alternativy na místo postele patrové. A možná vás překvapí, kolik možností vlastně výrobci nábytku nabízí.

Dětské postele s přistýlkou

Jsou nejčastěji pořizovány místo patrových postelí a především v případě, kdy si nemůžeme díky malému prostoru dovolit dvě samostatné postele. Šuplík, do kterého lze umístit klasický rozměr na spaní v rozměru 90x200 cm poskytuje dostatek místa a v případě nepotřeby, tedy přes den, lze jednoduše zasunout pod horní lůžko. A v noci, kdy je šuplík, či spodní postel vysunutá, děti spí a nepotřebují prostor na hraní. Ideální je pořídit takovou postel s přistýlkou, u které lze zasunout šuplík pod horní lůžko i s přikrývkou a polštářem. Stačí, když si dítě ráno hezky ustele a šuplík může zasunout. Rychlé a efektivní řešení místa na spaní.

 

Sestava dětského nábytku Kwai    Dětská postel Ocean rosa

 

Při pořizování postele s přistýlkou věnujte také zvýšenou pozornost nejen nosnosti horního lůžka, ale i šuplíky. Určitě by jste byli nemile překvapeni, kdyby šuplík nabízel nízkou nosnost, pouze třeba jen jako šuplík pro ukládání věcí. Proto pozor při výběru dětské postele, ne všechny šuplíky jsou určeny ke spaní, některé slouží pouze jako klasický úložný prostor. Správný prodejce vás však vždy o funkci šuplíku bude informovat, včetně jeho nosnosti.

Dětské postele s psacím stolem a úložným prostorem

Dalším řešením pro případ, kdy vaše děti v jednom dětském pokoji odmítají spát na patrové posteli, jsou takzvané multifunkční dětské postele. Jedná se sice o pořízení dvou samostatných lůžek pro každé dítě zvlášť, ale místo v interiéru přeci jen ušetříte a to nemalé. Multifunkční postele pro děti nabízí pod vyvýšeným lůžkem psací stůl, mnohdy i šatní skříň, či jiné ukládací a odkládací prostory. Tyto dětské postele jsou velmi oblíbené a jejich největší výběr na nábytek Aldo nabízí francouzský výrobce.

 

Dětská postel Chic pro holku     Dětská postel Chic pro kluka

 

 

Patrová postel pro jedno dítě?

Že nevíte, co si pod tímto pojmem představit? Další velmi praktické řešení malého interiéru dětského pokoje. Nové designy, které sice představují patrovou postel, ale v prostoru pod horním lůžkem druhé (dolní) lůžko nenajdete. Ve vzniklém prostoru je umístěn psací stůl, komoda, nebo police. Úspora místa v místnosti značná a děti přitom nemusí spát pod sebou, což je právě u patrových postelí mnohdy neřešitelný problém. Ten vám při pořízení takové patrové postele jednoduše odpadá.

 

Patrová postel B graphit       Patrová postel Tom

 

Jak vidíte, není to vůbec "konec světa" když vaše dvě ratolesti chtějí spát co nejdál od sebe. Dnešní nabídka důmyslných designů vyřeší v interiéru dětského pokoje téměř každý problém. A pokud nevíte, kde najít největší nabídku dětských postelí, tak přece na nábytek Aldo. Designy z Francie, Německa, Holandska vás určitě dostanou.