Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Jídelní stůl do obývacího pokoje

Asi každý by si přál velký jídelní stůl v obývacím pokoji, u kterého se pohodlně nají i velká společnost. Místa se ale nedostává. Jak to vyřešit? S dostatkem místa v interiéru se lidé běžně perou už od osmnáctého století. Jídelní stoly stávaly v samostatných izolovaných místnostechjídelnáchpak se přesunuly do kuchyněa dnes jsou většinou součástí hlavního obývacího prostoru, který je s kuchyní volně propojen. Problém boje o centimetry však stále trvá. V nabídce nábytku Aldo najdete široký výběr kolekcí francouzského a německého výrobce, kteří představují nábytek ve shodném designu jak do obýváku, tak  do jídelny. Není tak žádný problém tyto dvě místnosti spojit do harmonického celku.

 

    

Kolekce moderního nábytku Malt (Francie)

 

 

Správný rozměr stolu

Ideální jídelní stůl pro šest strávníků by měl mít delší hranu dlouhou 180 až 220 cm, kratší 90 až 100 cm. Takový rozměr se málokdy podaří do obývacího pokoje umístit, proto jsou vhodnou variantou stoly rozkládací. Současná nabídka je opravdu široká. Rozkládací stůl dokáže plochu své desky zvětšit až dvojnásobně a manipulace s ním je přímo úměrná ceně. Dražší varianty mají systém rozložení desek dokonce ovládaný hydraulicky. Kulatý stůl o průměru 120 cm se hodí pro čtyři osoby (v případě šesti zbývá na každého jen 65 cm délky). S místem pro sezení zabere víc prostoru než stůl pravoúhlý, nicméně sezení kolem něj je pohodlnější. Ke kulatému stolu také zcela nouzově umístíme více osob, než pro kolik je určený, a ty se stále mohou přijatelně najíst. U hranatého stolu se nám tento „trik“ v žádném případě nepovede.

 

     

Kolekce Absoluto (Německo)

 

Materiály

Stůl bychom měli vybírat vždy zároveň se židlemi, a to nejen z důvodu estetické kompatibility. Je důležité například zjistit, jestli lze židle ke stolu pohodlně přisunout. Dbejme na to, aby velikost stolu umožňovala dodržet za židlí ještě nejméně sedmdesát centimetrů volného prostoru ke stěně nebo k jinému nábytku. Pokud za stůl usedneme, měli bychom mít od horních stran stehen k lubu (dolní hraně stolu) volný prostor nejméně patnáct až dvacet centimetrů. K nejoblíbenějším materiálům stále patří dřevo. Můžeme volit dřevěnou dýhu lepenou na desce MDF, ale nábytek z masivu je vždy pevnější a u něčeho tak symbolického, jako je jídelní stůl, také žádanější. Kvalitě materiálu však odpovídá vyšší cena. Skleněné stoly se hodí do moderních interiérů, ale při troše odvahy je možné je kombinovat i klasičtějším stylem. Mnoha lidem nevyhovuje chlad jejich desky, jiní kritizují fakt, že na skleněném stole je vidět každý dotek.

 

  

 

Jídelní sestavu, která působí v interiéru velmi elegantně, najdete na našem e-shopu v kategorii jídelní sestavy v nejrůznějších odstínech a materiálech. Nabídka je opravdu velmi široká.