Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Je třeba změnit dětský pokoj na studentský?

Dítě má v každém věku zcela jiné potřeby. Když se narodí, tak potřeby prostoru a místa na hraní v dětském pokoji pro miminko jsou minimální. V předškolním a školním věku pak potřeby prostoru na hraní rostou, můžeme říci jsou maximální. Když se vaše ratolest stane školákem, je třeba také vybrat místo pro učení, kde je třeba umístit dětský psací stůl a kvalitní židli s nastavitelným sedákem. A ještě je zde místo na spaní, které je třeba zařídit. A jak to vše zařídíme uplyne vlastně malý okamžik, kdy se z dítěte školáka stane student. Co bychom měli v dětském pokoji s ohledem na dospívající věk dítěte změnit a je třeba vůbec něco měnit? Bohužel jsou věci, respektive nábytek, který věku dítěte přizpůsobit musíme.

Přeměna dětského pokoje na studentský

Tím nejzásadnějším, pokud chceme hovořit o přizpůsobení vybavení interiéru věku dítěte, je především postel. Pro školáka je dostatečným prostorem místo na spaní o velikosti 90x200 cm. Nabídka dětských postelí je především v tomto rozměru. Ale co dospívající dítě, které mnohdy už kolem 15 roku života rodiče vlastně přeroste? Dětská postel by při výšce dítěte 170 cm měla být vyměněna na postel větší a to v rozměru 120x200 cm pro dívky a postel 140x200 cm pro kluky. Samozřejmě větší rozměr postele můžete zvolit i pro dívku. Dospívající dítě se už nemůže v malé dětské posteli příliš dobře vyspat. Pokud nechcete do proměny dětského pokoje na studentský příliš investovat, nebo nechcete interiér měnit s ohledem třeba na druhé dítě, které je o hodně mladší, co se týče místa na spaní, zde by nemělo být žádných kompromisů.

 

 

 Postel Alpha pro studenty    Postel Travel dospívající děti milují

 

Na ilustračních fotografiích představujeme postele z kolekce Alpha s místem na spaní 140x200 cm a praktickým úložným prostorem v podobě sady dvou šuplíků. Cena je velmi dostupná, výměna postele za dětskou postel pak nebude nikterak náročná. Vybrat si můžete třeba bílé provedení pro holky a tmavé provedení pro kluky. Prostor na spaní je určitě pohodlnější pro dospívající dítě. Pokud však máte nedostatek prostoru v dětském pokoji, jelikož interiér obývají sourozenci, v nabídce najdete také velmi praktické návrhy řešení jak správně vybranou postelí ušetřit značnou část prostoru v interiéru. Můžete tak díky velkým úložným prostorů z pokoje odstranit třeba komodu, v některých případech i šatní skříň, kterou například postel Space Up na fotografii plně nahradí.

 

                               Postel Space Up

 

Jak sami můžete posoudit na fotografiích, úložné prostory jsou opravdu velké a velmi dobře řešené. Rošt s matrací můžete díky kvalitnímu mechanismu lehce zvednout a přístup k úložným prostorům je díky tomuto velmi snadný. Pod postelí najdete také řadu polic a malých šuplíků. Francouzský design zkrátka nemá slabiny a proto jsme rádi, že můžeme být jeho zástupcem na našem trhu.

Psací stůl pro školáka a studenta

Dalším segmentem nábytku, který doporučujeme vyměnit je psací stůl. Pokud jste vašemu školákovi, třeba z důvodu nedostatku místa v pokoji, pořídili malý stůl, je čas na změnu. Student a především množství výuky je u studenta již opravdu náročnější na velikost pracovní plochy psacího stolu. Nebojte se proto výběru psacího stolu v kategorii kanceláří, kde je již nabídka designů pro dospělé a dětské psací stoly si ponechte spíše na výběr pro školáka. Pokud i zde zápasíte s nedostatkem prostoru, řešením mohou být rohové psací stoly, nebo psací stoly s regálem. Zkrátka i zde se vyplatí pořídit takový stůl, který kromě místa na učení nabízí úložné prostory navíc oproti klasickým stolům.

 

Herní stůl Gaming   Psací stůl pro holku Biotiful

 

A pokud patříte k těm šťastlivcům, že si můžete dovolit vybavit či lépe řečeno pořídit zcela nové vybavení studentského pokoje, i sestavy návrhů pro dospívající děti jsou vám k dispozici. A není jich vůbec málo. Studentské pokoje v naší nabídce postrádají již typického dětského designu, umírněnější jsou rovněž odstíny. Studentský pokoj již můžeme charakterizovat již jako velmi střídmý, dospělácký.

I dospívající dítě je pořád a vždy pro rodiče bude dítětem. K zařízení studentského pokoje však už přistupujte obezřetně a dejte také na názor a vlastní, již vytříbený vkus, vašeho dospívajícího dítěte. A určitě se dohodnete na kompromisu, nabídka nábytku určená pro zařízení studentského pokoje je velmi zajímavá.