Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Jak zařídit jídelnu

Chystáte se zařídit interiér jídelny? Chcete konečně jídelní kout oddělit od kuchyně a stolovat tak v klidném prostředí? Jídelny začínají být velmi trendy, ne každý však má volnou místnost, prostor, pro její zařízení. Nabídka nábytku francouzského výrobce však pamatuje také na zákazníky, kteří příliš prostoru nemají, stejně jako na ty, kteří si oddělenou jídelnu, jako samostatnou místnost mohou dovolit. Začněme tedy tím častějším případem, kdy je často pořizován spíše jídelní kout v obývacím pokoji s důvodu nedostatku místa.

 

                                                               

 

Jídelna pro malé interiéry

Na naší první ilustrační fotografii představujeme kolekci Ness, která se právě dá spojit velmi příjemně s obývacím pokojem. A to z jediného důvodu, že kolekce nabízí jak samostatné díly nábytku do jídelny, tak do obývacího pokoje. Pokud tedy nábytkem vybavíte jednu místnost, i tak vypadá vše nenásilně a designy se mezi sebou vůbec "nebijí". Na naší druhé fotografii Vám představujeme nábytek do jídelny kolekce Nova, kde platí to stejné, můžete v identickém designu zařídit i obývací pokoj.

 

Kolekce nábytku do jídelny Ness    Kolekce nábytku do jídelny Nova

 

Nabídka kolekcí, které nabízí nábytek ve stejném designu jak pro jídelnu, tak obývací pokoj je velmi široká a určitě si každý z Vás vybere, nebo se nechá alespoň inspirovat nápady francouzských designérů. Pro jídelnu platí několik pravidel (pokud vám prostor dovolí), při jejím zařizování. Samozřejmě, že středobodem každé jídelny je jídelní stůl. Vždy při jeho výběru by jste měli pamatovat na to, kolik se nejvíce schází stolovníku a dle toho vybrat velikost stolu. Pokud máte málo prostoru, ideálním řešením je stůl rozkládací. Velmi praktické je umístění komody, nebo vitríny v jídelním koutu. Pokud vám však opět prostor nedovolí, pak je řešením také servírovací stolek, či závěsné skříňky na stěnu, v nejhorším případě police. Možností pro malý interiér jídelny je však celá řada.

Jídelna pro velké interiéry

Zde si můžeme dovolit cokoliv, záleží asi nejvíce ne tom, kolik do jídelny a jejího vybavení chceme investovat. Můžeme se opravdu "rozšoupnout a pořídit velký jídelní stůl, který v případě potřeby nemusíte rozkládat, můžeme pořídit, vitríny, komody, příborníky, zkrátka vše, co se nám bude líbit. Pozor jen, někdy méně znamená více.

 

     

 

Pro velké prostory je již také vhodný rustikální nábytek, který právě ve velkých místnostech vynikne. Nabídka nábytku pro vybavení v rustikálním stylu je od francouzského výrobce velmi široká a je z čeho vybírat. nejen design, ale také odstín, si můžete vybrat v této kategorii typické pro francouzský venkov. pravdou je, že zařídit interiér jídelny rustikálním nábytkem patří k finančně náročným a to z důvodu propracovanosti nábytku a použitému materiálu.

 

                                                                 

 

Efekt je však velmi působivý, právě ve velkých prostorech. Nábytek do jídelny, vybavování jídelních koutů se dostává do popředí zájmů v posledních několika letech, kdy každý více a více dbá na vybavení domácnosti. Jsme rádi, že naše nabídky především díky francouzským a holandským výrobcům může přinést tolik nových a netradičních designů.