Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Buďme v kontaktu

Facebook Twitter Youtube Pinterest


Jak vybírat pracovní židli?

Pracovní stůl. Každý jej má doma a každý u něj sedí. Někdo delší dobu nebo pár minut denně. Všichni si u něj ale tak trošku křiví záda. Z toho důvodu není radno podcenit výběr židle. Přistrčit k psacímu stolu židli z kuchyně nikdy nebude problém. Ale přesto – židle, na které sedíme při snídani a obědě, je úplně jiná než ta, u které nás mají napadat spásné myšlenky do diplomových prací nebo emailů pro klienty. Jak tedy židli vybrat, aby se nám na ní dobře sedělo, ale zároveň aby nezruinovala naši peněženku?

 

Vyzkoušet už v prodejně, nebo číst všechny informace

Kdo tráví před stolem hodně času, měl by výběr židle pořádně zvážit. Nejlépe vždycky poradí pracovník obchodu, nicméně alespoň malou představu bychom si do prodejny přinést měli. První, co uděláme v prodejně, je samozřejmě to, že židli vyzkoušíme. Není nic jednoduššího, než na ni sednout. Podle toho nejlépe poznáme, jestli nám výrobek „padne“, nebo je třeba poohlédnout se po jiné variantě. Může nás tlačit do zad, sedák může být zbytečně široký nebo hluboký. Pozor na opěradlo. Nemělo by být daleko. Pokud se pohodlně opřeme, měli bychom i nohama pohodlně dosáhnout na zem, kolena by se měla ohýbat přesně ve zlomu sedáku, ne dál, ne blíž.

 

 

Kancelářská židle nabízí v dnešní době  komfort, zdravotní nezávadnost hlavně s ohledem na anatomii našich zad a nadstandartní design. Celočalouněná kancelářská židle s tlustým měkým sedákem a opěrákem v barevném provedení. Pro vyšší komfort židle obsahuje opěrku hlavy. Synchronní mechanismus s nastavením tuhosti a aretací, výška plynovým pístem. Kovový kříž je samozřejmou součástí. 

 

Kožená klasika

Kožené židle jsou velkým trendem, nicméně ten, kdo je náchylný na změny teplot, by nemusel být vůbec spokojený. Kůže totiž chladí, což v zimě nemusí být nic příjemného, v létě se na ni naopak člověk holou částí těla „přilepí“. Důležité je opěradlo a nastavitelná výška. Tu si potom nastavíme přímo u psacího stolu. Nezbytná jsou také kolečka, díky nimž je pohyb u psacího stolu jednodušší. Ne na každý šuplík se dá totiž od psacího místa pohodlně dosáhnout.

 

Zdraví nade vše

Pokud ani na sebelepší židli neumíte sedět rovně, zkuste si pořídit gymnastický balon. Tomuto trendu začínají podléhat i muži a důmyslnou cvičební pomůcku si berou do svých kanceláří. Jedině tohle nás totiž dokáže udržet v rovné pozici. Z práce domů pak jdeme s příjemným pocitem, že jsme si celý den rovnali záda. A to při dnešním sedavém zaměstnání rozhodně není zanedbatelné!